اخبار بورس

وضعیت بازار سرمایه و بورس در مجلس بررسی شد

وضعیت بازار سرمایه و بورس در مجلس بررسی شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: آخرین وضعیت بازار سرمایه و بورس با حضور وزیر اقتصاد، رئیس سازمان‌ بورس و اوراق بهادار و رئیس سازمان خصوصی سازی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود، به حضور وزیر اقتصاد و دارایی، معاونان وی، رئیس سازمان‌ بورس و اوراق بهادار و رئیس سازمان خصوصی سازی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: دستورکار امروز کمیسیون اقتصادی بررسی آخرین وضعیت بازار سرمایه و بورس و نحوه واگذاری‌ها و خصوصی سازی بنگاه های اقتصادی بود.

توضیحات وزیر اقتصاد

وی با بیان اینکه فرصت های موجود در بورس برای سرمایه گذاری‌ها و تهدیدهای این بازار در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: وزیر اقتصاد گزارشی از نحوه پررنگ شدن نقش بورس در تامین مالی بنگاه های مالی طی یک سال گذشته و استراتژی حرکت از بانک محوری به سمت بازار محوری ارائه کرد.

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه وزیر اقتصاد توضیحاتی درباره نگرانی کارشناسان و مردم از وضعیت بورس و واگذاری ها داد و تصریح کرد: نحوه قیمت گذاری، تایید اهلیت خریداران در خصوصی‌سازی‌ها و … از جمله محورهای صحبت های دژپسند بود.

نحوه تامین مالی بنگاه های اقتصادی

حضرتی با بیان اینکه براساس گزارش های ارائه شده، وزارت اقتصاد به دنبال شفافیت بیشتر در واگذاری ها و مردمی کردن اقتصاد است، اضافه کرد: حضور حدود ۶۰ میلیون نفر در بازار سرمایه و بورس تحول و جنبشی در نحوه تامین مالی بنگاه های اقتصادی و جذب سرمایه های سرگردان است.

بیشتر بخوانید  بیمه میهن به پرسش های‌ سهامداران در کنفرانس خبری بورس پاسخ داد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: ظرفیت سازی در بورس متناسب با استقبال و دارایی مردم با به کارگیری ابزارهای نوین و امکانات فضای مجازی از جمله موضوعات مورد تاکید نمایندگان در نشست امروز بود.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن