آموزش بورسارز دیجیتال

ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی؛ بیت کوین همچنان محبوب‌ترین ارز است

ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی؛ بیت کوین همچنان محبوب‌ترین ارز است

ورود پول جدید به محصولات سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال برای دومین هفته متوالی ادامه پیدا کرده است و بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، همچنان بیشترین میزان ورودی را داشته که نشان‌دهنده احساسات مثبت در بازار است. با این حال، برخی از صندوق‌ها در این مدت با کاهش شدید ورود پول مواجه شده‌اند.

به گزارش کوین دسک، صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی با ورود پول مواجه شدند و می‌توان گفت تقریباً تمام این سرمایه‌گذاری‌های جدید مربوط به صندوق‌های اروپایی بوده است.

گزارشی که کوین شیرز (CoinShares) روز دوشنبه منتشر کرد، نشان می‌دهد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در هفت روز منتهی به اول آوریل (۱۲ فروردین)، شاهد ۱۸۰ میلیون دلار جریان خالص ورودی بوده‌اند. با این حال، کوین شیرز گفته است این مبلغ نسبت به ۲۴۴ میلیون دلار ورودی هفته‌ گذشته، با کاهش مواجه شده است.

نمودار جریان ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال در هفته‌های مختلف.

حدود ۹۹ درصد از ورودی‌ها به صندوق‌های اروپایی و بقیه به صندوق‌های مستقر در آمریکا واریز شده‌اند. طبق این گزارش، گروه اکسچنج تریدد کریپتو (ETC) با جذب ۸۷ میلیون دلار سرمایه، بیشترین ورود پول را در این هفته تجربه کرده است.

همچنین صندوق بورسی (ETF) پِرپوز بیت کوین (Purpose Bitcoin) که هفته گذشته ۱۶ میلیون دلار خروجی داشت، این هفته هم ۴۳ میلیون دلار خروج پول ثبت کرده است. این چهارمین هفته‌ای است که پِرپوز بیت کوین از زمان جذب ۱۳۰ میلیون دلار سرمایه در هفته منتهی به ۴ مارس (۱۳ اسفند)، خروج پول را تجربه می‌کند.

محصولات سرمایه‌گذاری شورت بیت کوین که ارزش آنها خلفا جهت بازار و با کاهش قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد، شاهد ورود ۹ میلیون دلار پول جدید بودند که نشان‌دهنده احساسات منفی برخی از سرمایه‌گذاران است.

صندوق‌های متمرکز بر بیت کوین در این مدت ۱۴۴ میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌اند و ۲۳ میلیون دلار نیز به صندوق‌های متمرکز بر اتریوم اختصاص یافته است. همچنین صندوق‌های متمرکز بر سولانا شاهد ورود ۸.۲ میلیون دلار پول جدید بودند که نسبت به ۸۷ میلیون دلار هفته قبل با کاهش شدیدی مواجه شده‌ است. صندوق‌های متمرکز بر کاردانو نیز مانند هفته گذشته، ۱.۸ میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌اند.

گفتنی است که کوین شیرز جریان ورودی هفته قبل را که ۱۹۳ میلیون دلار گزارش کرده بود، در این گزارش به ۲۴۴ میلیون تغییر داده است.

ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی؛ بیت کوین همچنان محبوب‌ترین ارز است

در این باره بیشتر بخوانید

  • ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی؛ سرمایه‌گذاران بزرگ فعلاً خریدار هستند
  • رشد شدید ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال؛ بیشترین خرید از ابتدای ۲۰۲۲
  • وضعیت بازار: رشد سریع قیمت بیت کوین
  • وضعیت بازار؛ تمام چشم‌ها به لایحه سنای آمریکا!
  • احساسات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال در حال بهبود است

منبع

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن