اخبار اقتصادی جهان

ورود طلا به صندوق ثروت ملی روسیه

ورود طلا به صندوق ثروت ملی روسیه

وزارت دارایی روسیه با طرح پیشنهادی اعلام کرد: صندوق ثروت ملی روسیه ممکن است به زودی اجازه سرمایه‌گذاری در طلا را داشته باشد.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، وزارت دارایی روسیه پیشنهاد داده که دارایی های صندوق ثروت ملی را متنوع کرده و اجازه نگهداری فلزات گرانبها از جمله طلا را بدهد. پیش نویس این لایحه، که روز جمعه در وب سایت دولت منتشر شد، با هدف اصلاح کد بودجه روسیه برای گسترش لیست دارایی های مالی صندوق سرمایه داری مجاز برای سرمایه گذاری است.

مطابق یادداشت همراه با قانون پیشنهادی، فلزات گرانبها، به ویژه طلا، همیشه دارایی های محافظ در نظر گرفته شده اند. این فلز زرد حدود یک چهارم ذخایر بانک مرکزی روسیه را تشکیل می دهد، این اقدام به صندوق ثروت ملی اجازه می دهد دارایی های خود را متنوع کند، آنها را ایمن نگه دارد و سودآوری را بهبود بخشد.

سال گذشته، وزیر دارایی از این ایده حمایت کرد و خاطرنشان کرد سرمایه گذاری در فلزات در بلند مدت نسبت به دارایی های بازار مالی پایدارتر است. صندوق ثروت ملی بخشی از دارایی های بودجه فدرال روسیه است.

این سیستم برای حمایت از سیستم بازنشستگی کشوری ایجاد شده و همچنین می توان از این بودجه برای جبران کسری بودجه در مواقع بحرانی استفاده کرد. از اول نوامبر، دارایی های این صندوق بیش از ۱۶۷ میلیارد دلار یا تقریبا ۱۲ درصد از تولید ناخالص داخلی روسیه بود.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  پیش‌بینی جدید اوپک از روند احیای تقاضای جهانی نفت
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن