اخبار بورس

واگذاری اختیارات به شرکت‌های سرمایه گذاری در روش غیر مستقیم

واگذاری اختیارات به شرکت‌های سرمایه گذاری در روش غیر مستقیم

مشاور حقوقی و امور مجلس کانون شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت کشور گفت: افراد با انتخاب روش غیر مستقیم در سامانه سهام عدالت، اختیارات خود به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واگذار می‌کنند.

به گزارش ایبِنا از خبرگزاری صدا و سیما، ناصر عاشوری، گفت: افرادی که در سامانه سهام عدالت روش غیر مستقیم را انتخاب ‌کنند، اختیارات خود در خصوص سهام شان را به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واگذار می‌کنند.
وی افزود: بعد از ابلاغیه مقام معظم رهبری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، سهام داران دو راه پیش روی خود دارند، یکی این که سهام شان را در بورس خودشان مدیریت کنند و در روش دوم این سهام را در صندوق‌های استانی حفظ کنند.
وی گفت: در انتخاب روش دوم، افراد اختیار سهام خود را به صندوق‌های سرمایه گذاری استانی واگذار می‌کنند و افراد حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهند داشت. مشاور حقوقی و امور مجلس کانون شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت کشور، افزود: با این تفویض اختیار، شرکت‌های سرمایه پذیر استانی، مسئولیت سبدگردانی و مدیریت سهام‌عدالت افرادی که روش دوم را انتخاب کرده اند، برعهده می‌گیرند و این شرکت‌ها پاسخگوی سهامداران خواهند بود. عاشوری با توصیه به مردم مبنی بر حفظ سهام خود در صندوق‌های سرمایه گذاری استانی گفت: به عنوان کارشناس، توصیه ما این است که افراد سهام خود را در صندوق‌های استانی حفظ کنند، زیرا این صندوق‌ها هم کارهای تخصصی بازار سرمایه را بهتر مدیریت می‌کنند، هم دسترسی شان بیشتر است و هم می‌توانند پاسخگوی سهام داران باشند.
این کارشناس با تاکید بر اینکه صندوق‌های سرمایه گذاری استانی باید پاسخگوی سهام داران باشند، افزود: این صندوق‌ها باید سهام داران را به نحوی مدیریت کنند تا منافع آن‌ها حفظ شود. وی با بیان اینکه صندوق‌های استانی سهام حدود ۵۰ شرکت بزرگ کشور را در اختیار دارند که برخی از این شرکت‌ها هم اکنون بورسی هستند و برخی از آن‌ها هنوز وارد بازار سرمایه نشده اند، گفت:​ در استان‌های مختلف صندوق‌ها سهام‌های متفاوتی دارند که جزئیات آن را سازمان بورس و سازمان خصوصی سازی مطلع اند.
آقای عاشوری درباره نحوه تعیین عضویت افراد در صندوق‌های استانی، افزود: این مسئله ربطی به استان محل تولد یا استان محل زندگی افراد ندارد و سهام داران عضو صندوق‌های سرمایه پذیر در استانی باقی می‌مانند که برای آن‌ها تشکیل پرونده شده و از ابتدا برای دریافت سهام عدالت در آن ثبت نام شده اند. وی با بیان اینکه حفظ سهام در صندوق‌های استانی باعث تجمیع سرمایه‌ها می‌شود، گفت: در این حالت این صندوق‌ها می‌توانند ضمن سبدگردانی و مدیریت سهام، سرمایه گذاری‌های جدیدی نیز در طرح ‌های تولیدی، عمران و سودآور استانی انجام دهند، تا علاوه بر سود سهام، سود عایدی از سرمایه گذاری‌های جدید در طرح‌های اقتصادی نیز نصیب صاحبان سهام شود.منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  ریزش ۲۶۰۰۰ واحدی شاخص بورس
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن