اخبار اقتصادی جهان

واکنش بازار طلا به خبرهای واکسن کرونا

واکنش بازار طلا به خبرهای واکسن کرونا

با وجود نگرانی‌ها در مورد راه‌اندازی جهانی واکسن COVID-۱۹ و با اعلام خبر افزایش امید به تولید واکسن کرونا،‌ قیمت طلا روز چهارشنبه در بازارهای جهانی تغییراتی را شاهد بود.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز چهارشنبه قیمت طلا تغییرات اندکی داشت. طلای اسپات با ۱۸۷۵.۶۷ دلار در هر اونس تغییر کمی کرد، در حالی که معاملات آتی طلای ایالات متحده با کاهش ۰.۱ درصدی به ۱۸۷۴ دلار رسید.

روز دوشنبه طلا پس از آنکه داروسازی فایزر اعلام کرد که واکسن COVID-۱۹ بیش از ۹۰ درصد براساس نتایج آزمایش اولیه موثر است، تا ۵.۲ درصد سقوط کرد. اما چالش های توزیع صدها میلیون دوز را پس از دسترسی برجسته شد.

یک تحلیل گر اظهار داشت: اخبار واکسن نیاز به محرک را کمی کاهش داده، اما این واکسن هنوز در دسترس نیست و با وجود تعطیلی ها، به ویژه در اروپا، دولت هنوز مجبور است از اقتصاد حمایت کند.

به علاوه بازده فوق العاده کم خزانه داری آمریکا – اگرچه کمی در حال افزایش است و نرخ بهره نزدیک به صفر در اکثر بازارها برای طلا مطلوب است. در سال جاری طلای بدون بازده حدود ۲۳ درصد افزایش یافته است، نرخ بهره نزدیک به صفر و محرک جهانی بی سابقه عمدتا پشتیبانی می شود، از زمانی که محافظی در برابر تورم احتمالی و کاهش ارز در نظر گرفته شده است.

طلا نیز در برابر دلار خود را حفظ کرد. روز سه شنبه سیاست گذاران فدرال رزرو گفتند که افزایش موارد ابتلای ویروس کرونا باعث تهدید کاهش رشد مالی مجدد ایالات متحده در ماه های آینده می شود و نیاز به حمایت مالی هدفمندتر دولت است.

بیشتر بخوانید  نفت خام دریایی خلیج مکزیک طعمه توفان‌؛ کاهش تولیدات به ۵۷.۶ درصد

نقره با قیمت ۲۴.۲۰ دلار در هر اونس ثابت بود. پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۸۸۲.۱۶ دلار رسید، در حالی که پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۴۶۲.۲۰ دلار رسید.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن