اخبار اقتصادی جهان

هند مالیات بر واردات طلا را کاهش داد

هند مالیات بر واردات طلا را کاهش داد

هند با توجه به افزایش قیمت ها در سال گذشته و برای جلوگیری از ورود کالاهای غیرقانونی به دومین مصرف کننده بزرگ جهان، مالیات بر واردات طلا را کاهش داد.

به گزارش ایبِنا، به نقل از بلومبرگ، روز دوشنبه، وزیر دارایی، در سخنرانی بودجه سالانه خود در دهلی نو گفت: قیمت ها از زمان افزایش مالیات در سال ۲۰۱۹ به شدت افزایش یافته است، در حالی که عوارض گمرک برای واردات شمش را به ۷.۵ درصد کاهش داده و ۲.۵ درصد مالیات اضافی برای حمایت از کشاورزی اعمال کرده است.

طلا یکی از قاچاق ترین اقلام هند است، مردم هند آن را خوش یمن و باارزش می دانند و به عرضه خارجی آن اعتماد می کنند. کاهش مالیات نه تنها حاشیه سود قاچاقچیان را کاهش می دهد بلکه مصرف کننده هایی که سال گذشته شاهد افزایش قیمت ها بوده اند را کم می کند و هزینه های جواهرات را کاهش می دهد.

در یکی از بدترین سال ها برای جواهرسازان در هند، مالیات کم می تواند به تقاضا کمک کند، زمانی که مصرف بیش از یک سوم کاهش یافته و به کمترین میزان از سال ۱۹۹۴ رسیده است، در حالی که تعطیلات ویروس کرونا، محدودیت ها، ثبت قیمت های بالا و کم شدن درآمد، هزینه های سنگین برای جواهرات را کاهش داد.

هند در سال ۲۰۱۳ مالیات را تا سه برابر افزایش داد تا روپیه در حال سقوط را کاهش دهد و کسری تجاری کشور را برگرداند و آخرین بار آن را به رکورد بالای ۱۲.۵ درصد در سال ۲۰۱۹ افزایش داد تا تقاضای این فلز گرانبها را کاهش دهد تا ورود آن را کاهش دهد. در همان زمان، قاچاق سودآورتر شد در حالی که قیمت های هند به دلیل مالیات بر واردات و سایر مالیات های محلی ۱۵ درصد بیشتر از تجهیزات خارج از کشور بود.

بیشتر بخوانید  بانک مرکزی انگلیس احتمال صدور رمزارزملی را بررسی می‌کند

گفته می شود، قاچاق سرخورده می شود، خرید طلا مورد تشویق قرار می گیرد و در پایان، مصرف کنندگان طلا ی ارزان تری می گیرند. این گام بسیار مثبتی است. روز دوشنبه معاملات آتی طلا در بمبئی با ۳.۹٪ کاهش به ۴۷۲۰۰ روپیه (۶۴۶ دلار) در هر ۱۰ گرم رسید، در حالی که طلای خارج از کشور ۰.۹ درصد بالاتر بود. سهام های شرکت تیتان، بزرگترین سازنده جواهرات هند، تا ۶٪ افزایش داشت.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن