اخبار بورس

همکاری بانک و بورس برای ساماندهی اقتصاد کشور

همکاری بانک و بورس برای ساماندهی اقتصاد کشور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت باید سرمایه های مردم را تضمین کند، گفت: بورس و بانک دو محرک رشد اقتصادی هستند و همکاری این دو حوزه می تواند اقتصاد کشور را سامان دهد.

احمد انارکی محمدی در گفت و گو با ایبِنا با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف سرمایه های خرد مردم، گفت: عمدتا سرمایه های خرد به سمت دلالی یا بازارهای کاذب هدایت می شوند که در نتیجه آن قیمت ها سیر صعودی پیدا می کنند.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه اکنون بورس توانسته فضای مناسبی در بین مردم پیدا کند از این رو باید از این ظرفیت در مسیر ساماندهی بازار استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم نباید نگران سرمایه گذاری نزد بورس باشند، تصریح کرد: دولت باید با نظارت کافی بر بورس و تضمین سپرده های مردم مشوق مناسبی برای سرمایه گذاری در این حوزه باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اکنون نگرانی مردم از سرمایه گذاری در بورس ناشی از ترس از کاذب بودن قیمت ها است، گفت: اگر شرکت های عرضه کننده سهام در بورس به درستی نسبت به تولید اقدام کنند نگرانی از کاهش ارزش سهام آن ها وجود نخواهد داشت.

انارکی محمدی با اشاره به شفافیت موجود در بورس، افزود: با توجه به شفافیت موجود در معاملات بورس مردم بدون نگرانی از دلالی یا مواردی از این دست اقدام به خرید سهام می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بانک ها می توانند با همراهی مردم زمینه هدایت سرمایه های خرد به سمت بورس را فراهم کنند که نمونه این کارها در حوزه ارایه کدهای بورسی و اقداماتی از این قبیل خلاصه می شود.

بیشتر بخوانید  پیگیری فرایند فروش سهام عدالت از روز جاری

وی افزود: اکنون بهترین زمان برای همکاری هر چه بیشتر بورس و بانک برای ساماندهی اقتصادی فراهم شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید از ظرفیت بورس در کشور استفاده کنیم زیرا بسیاری از کشورها با همین ظرفیت توانسته اند اقتصادی پویا رقم بزنند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن