اخبار بورس

نماگر بازار سهام ۳۷۸۵ واحد کاهش یافت

نماگر بازار سهام ۳۷۸۵ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری با کاهش ۳۷۸۵ واحدی برای دومین روز متوالی افت کرد و به یک میلیون و ۱۷ هزار و ۶۵۹ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با نوسان مواجه شدند.

نوسان شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۷۸۵) واحد کاهش، معادل (۰.۳۷) درصد به یک میلیون و ۱۷ هزار ۶۵۹ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۱۰۰۶) واحد کاهش، معادل (۰.۳۷) درصد به ۲۷۰ هزار ۶۲۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۱۶۲) واحد افت معادل (۰.۶۸) درصد به ۳۱۶ هزار و ۵۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۴۳۴) واحد کاهش، معادل (۰.۶۸) درصد به ۲۰۹ هزار و ۵۹۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۷۱۹۹) واحد کاهش، معادل (۰.۵۵) درصد به یک میلیون و ۲۹۹هزار و ۲۱۹ واحد، شاخص بازار اول با ۱۳۴۷ واحد افزایش معادل ۰.۱۸ درصد به ۷۶۶ هزار ۳۸۸ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۴۷۴۲) واحد ریزش معادل (۱.۲۴) درصد به یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۹۴۰ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۵ نماد « شستا با (۱۶۵۴) واحد، فملی با (۱۲۱۰) واحد، حکشتی با (۱۰۸۶) واحدو وبملت با (۸۹۹) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی و ۲ نماد «فارس با ۱۴۹ واحد و اخابر با ۱۰۵۶ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را به روی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  تعویق عرضه اوراق سلف نفتی در بورس انرژی

افت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «انتشار و چاپ با ۱۰۶۱۳۹ واحد رشد معادل ۴.۹۹ درصد به ۲ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۵۶۱ واحد، محصولات چرمی با ۱۱۲۶ واحد رشد معادل ۴.۶۷ درصد به ۲۵ هزار و ۲۶۲ واحد، ذغالسنگ با ۱۰۱۳ واحد رشد معادل ۴.۱۶ درصد به ۲۵ هزار و ۳۶۰ واحد، تامین آب، برق، گاز (۶۳) واحد ریزش معادل (۳.۶۴) درصد به ۲ هزار و ۳۶۶ واحد، فنی مهندسی با (۲۷۶) واحد کاهش، معادل (۳.۷۱) درصد به ۷ هزار و ۱۹۰ واحد، محصولات چوبی (۳۷۸۵۴) واحد افت معادل (۴.۲۷) درصد به ۸۴۸ هزار و ۲۲۱ واحد، حمل و نقل با با (۲۴۸۰) واحد کاهش معادل (۷.۷۵) درصد به ۲۹ هزار و ۵۳۵ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «غدام، دسینا، خمحرکه، کفپارس، ثنوسا، کدما و وآذر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فلوله، حکشتی، شبهرن، کحافظ، ثمسکن، دشیمی و سکرما» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۲ میلیون و ۲۲۸ نوبت معاملاتی، ۱۶ هزار و ۸۸۸ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۸۱ هزار میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن