اخبار بورس

مولدسازی دارایی‌های دولت با عرضه املاک در بورس

مولدسازی دارایی‌های دولت با عرضه املاک در بورس

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری بورس کالا؛ وحید شقاقی شهری ضمن تاکید بر اینکه یکی از راه‌های اصلی جبران کسری بودجه، مولدسازی دارایی‌های دولت است، گفت: بدلیل قانونی نیز چنین امکانی در بودجه امسال فراهم شده، بنابراین برای مولدسازی دارایی‌های دولت مشکلی وجود ندارد، بدین وسیله دولت می تواند با عرضه املاک و مستغلات مازاد خود در بورس کالا، آنها را به فروش برساند.

این اقتصاددان با اشاره به اینکه امکان عرضه مسکن به تازگی در بورس کالا فراهم شده، تصریح کرد: علاوه بر دولت، سایر نهادها و سازمان‌ها نیز می‌توانند دارایی‌های مازاد خود را در بورس کالا عرضه کنند، ضمن اینکه در عمل مشخص می شود تا چه میزان دولت از شیوه عملکرد بورس کالا استفاده خواهد کرد، نکته مهم اینکه زمینه ورود بورس کالا به عرصه مسکن باز شده و می‌توان به شکل بهینه از این امکان استفاده کرد.

شقاقی شهری با بیان اینکه امروز بازار سرمایه مورد توجه است، افزود: بحث تامین مالی از این بازار یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد، و اکنون که دولت قرار است اموال مازاد خود را به فروش برساند، بورس کالا این ظرفیت را فراهم آورده و به نظر می رسد عرضه های املاک مازاد دولت و سایر نهادهای عمومی در بازار سرمایه اتفاق مطلوبی باشد.

رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی اضافه کرد: یکی از مهم ترین مزایایی که مولدسازی دارایی‌های دولت دارد، اینکه دیگر از خلق نقدینگی و چاپ پول خبری نیست و به نوعی کم هزینه‌ترین راهی که دولت می‌تواند اقدام به جبران کسری بودجه خود کند، بنابراین باید این روش مورد استفاده قرار بگیرد و در این ارتباط بورس کالا می‌تواند نقشی موثر و و فعالی را بر عهده گیرد.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن