عمومی/public

موسس کاردانو بحران بانکی چین را به تمسخر گرفت!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار کاردانو، به طور غیرمنتظره‌ای درباره وضعیت سیستم بانکی چین اظهارنظر کرد. هاسکینسون از این که هیچ سیستم نقدی دیجیتال بدون نیاز به پشتوانه بانکی و با دسترسی آسان در دنیا وجود ندارد، ابراز تاسف کرد. موسس کاردانو البته در اظهارات خود به ارزهای دیجیتال و بلاکچین اشاره کرد و آن‌ها را جایگزین واقعی و معتبری برای سیستم مالی سنتی دانست.
یکی از علت‌هایی که باعث شد این کارآفرین به طرح‌ریزی بنیادی دنیای کریپتو بازگردد، وضعیت بانک‌های چینی بود. از آوریل ۲۰۲۲، چهار بانک محلی در استان هنان واقع در مرکز چین میلیون‌ها دلار سپرده را مسدود کرده‌ و معیشت صدها هزار مشتری خود را، درست در زمانی که اقتصاد تحت تأثیر محدودیت‌های پاندمیک گذشته قرار گرفته است، تهدید می‌کنند. این وضعیت بسیار ناخوشایند است و ممکن است شروع یک بحران باشد. لازم به ذکر است که چین به‌عنوان مخالف سرسخت ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود و ساکنان چین فرصت استفاده از هیچ سیستم نقدی دیجیتالی را ندارند.
با توجه به سخنان هاسکینسون، می‌توان گفت که در حال حاضر دولت‌ها چندان تمایلی به انتقال بازارهای مالی خود به بلاکچین یا معرفی ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از عناصر سیستم مالی خود ندارند و مقامات اکثر کشورها در حال حاضر تنها گزینه محدود کردن ارزهای دیجیتال خصوصی و معرفی ارزهای دیجیتال دولتی خود را در نظر گرفته‌اند.

نوشته موسس کاردانو بحران بانکی چین را به تمسخر گرفت! اولین بار در رمز ارز نیوز. پدیدار شد.

منبع

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن