اخبار اقتصادی جهان

موافقت بانک جهانی با کمک بلاعوض ۲۰۰ میلیون دلاری به افغانستان

موافقت بانک جهانی با کمک بلاعوض ۲۰۰ میلیون دلاری به افغانستان

بانک جهانی با کمک بلاعوض ۲۰۰ میلیون دلاری به افغانستان برای مقابله با ضررهای اقتصادی ناشی از پاندمی ویروس کرونا موافقت کرد.

به گزارش ایبِنا از عرب نیوز، اقتصاد این کشور جنگ زده به دلیل ماه‌ها قرنطینه به شدت تحت الشعاع قرار گرفته و هزاران نفر در رکود اقتصادی، شغل خود را از دست داده‌اند. افغانستان علاوه بر این در ماه های اخیر با خشنونت‌های نظامی فزاینده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند که تمرکز و توجه منابع حیاتی را از مقابله با پاندمی منحرف کرده است.

«هنری کرالی» نماینده بانک جهانی در امور افغانستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این طرح منابع مالی حیاتی را به منظور مدیریت آثار ناشی از پاندمی برای افغانستان فراهم می‌آورد. این در حالی است که کاهش فزاینده رشد اقتصادی و افت شدید درآمدهای دولت پس زمینه پُررنگ اقتصاد این کشور است.

افغانستان تاکنون بیش از ۳۴ هزار مورد ابتلا و حدود یک هزرار تلفات مرتبط با کووید-۱۹ گزارش کرده است. عبدالقدیر مقام ارشد وزارت بهداشت افغانستان گفت که بودجه اخیر بانک جهانی در راستای کمک به تعدیل آثار ناشی از پاندمی بر خدمات درمانی و بخش خدمات اجتماعی و تجاری استفاده خواهد شد.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  درخواست تمدید تاخیر در پرداخت بدهی از G۲۰
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن