اخبار اقتصادی جهان

مقررات جدید بانک مرکزی چین در تشدید نظارت بر هلدینگ‌های مالی

مقررات جدید بانک مرکزی چین در تشدید نظارت بر هلدینگ‌های مالی

بانک مرکزی چین به منظور نظارت بیشتر بر هلدینگ‌های مالی، در تازه‌ترین اقدام در راستای جلوگیری از ریسک‌های سیستماتیک به بخش مالی گسترده این کشور، قوانین جدیدی وضع و صادر کرد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، مقررات جدید پس از آن صادر شد که تعدادی از شرکت‌ها بدون مکانیسم‌های جداسازی و همزمان با تجمیع ریسک، به طور کورکورانه اقدام به گسترش دامنه خود در بخش مالی چین کردند.

«پان گونگ‌شنگ» نایب رییس بانک مرکزی چین گفت: هلدینگ‌های مالی همین حالا نیز در کشور وجود دارند، اما این شرکت‌ها در چارچوب نظارتی گنجانده نشده و از این نظر در مقررات یک خلاء وجود دارد.

پان در ادامه گفت: مقررات جدید به نوعی یک دیواره دفاعی مابین بخش صنعتی و بخش مالی ایجاد می‌کند تا از این طریق مانع سرایت ریسک‌های بین سازمانی، بین بازاری و بین بخشی شود. شرکت‌ها برای آنکه جواز فعالیت به عنوان هلدینگ مالی را کسب کنند باید دستکم ۵ میلیارد یوآن (۷۳۱.۷۴ میلیون دلار) سرمایه داشته باشند.

علاوه بر این، شرکت‌هایی که واحدهای بانکی در اختیار دارند باید مجموع دارایی آنها دست کم ۵۰۰ میلیارد یوآن باشد و در غیر اینصورت دستکم باید ۱۰۰ میلیارد یوآن دارایی داشته باشند. این مقررات از اول نوامبر ۲۰۲۰ اجرایی بوده و شرکت‌ها برای تطبیق با آن یک سال ضرب الاجل دارند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن