اخبار بورس

مقایسه بازارهای بورس، طلا و ارز در بهار امسال

مقایسه بازارهای بورس، طلا و ارز در بهار امسال

بازار سرمایه با افزایش ۱۴۷ درصدی و بازارهای ارز(دلار) و سکه به ترتیب با رشد ۱۸ و ۳۱ درصدی بهار امسال را پشت سر گذاشتند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سه ماه نخست امسال بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با ۱۴۷.۷ درصد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالیست که در این مدت بازار ارز(دلار) با رشد ۱۸.۳ درصدی و بازار سکه با افزایش ۳۱.۶ درصدی مواجه بوده‌اند.

همچنین در حالی بررسی شاخص فرابورس در بهار امسال بیانگر بازدهی رشد ۱۱۵.۱ درصدی در این بازار است که نرخ بهره در بازار پول در این مدت ۱۰ تا ۱۵ درصد و نرخ سود موثر در بازار بدهی ۱۳.۸ درصد بوده است.

این در شرایطی است که در سه ماه گذشته گروه‌های خودرو و ساخت قطعات با ۲۶۸.۹ درصد، دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۲۵۷ درصد، استخراج سایر معادن با ۲۳۳.۶ درصد، بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۲۰۶.۸ درصد، بیمه و صندوق‌های بازنشستگی بجز تامین اجتماعی با ۱۹۳ درصد، خرده‌فروشی بجز وسایل نقلیه با ۸۶.۲ درصد، کاشی و سرامیک با ۸۰.۴ درصد، محصولات کاغذی با ۶۲.۹ درصد، استخراج ذغالسنگ با ۵۵.۲ درصد و منسوجات با ۴۱ درصد بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس داشته‌اند.

این گزارش می‌افزاید: در خرداد امسال نیز متوسط حجم معاملات ۸۳۸۱ میلیون سهم، متوسط ارزش معاملات ۸۸ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال، مشارکت سهامداران حقیقی در خرید ۸۴ درصد، مشارکت سهامداران حقوقی در خرید ۱۶ درصد، مشارکت سهامداران حقیقی در فروش ۷۷ درصد و مشارکت سهامداران حقوقی در فروش ۲۳ درصد بوده است.

بیشتر بخوانید  تداوم ورود سرمایه‌های مردم به بورس با حمایت دولت

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن