آموزش بورس

معضلات پیروی کردن از دیگران در خرید سهام

پیروی کردن از دیگران دنبال این که دیگران چه می‌گویند و چه کار می‌خواهند انجام بدهند، معمولا کار خوبی نیست، آدم‌هایی که به ظاهر موفق هستند را ما می‌ریم به قول ماها بر مبنای فتواشان رساله‌شان سهمی را می‌خریم و اصلا نمی‌دانیم واسه چی خریدیم، اینی که به من مشورت می‌دهد اصلا چه قدر سواد دارد و یا چقدر بلد است؟، آیا یک کسی مثل من می‌باشد؟ حالا به بورس نظرش جلب شده و به خریداری سهام آمده است؟ اصلا مطالعات مالی، اقتصادی ندارد؟ نمودارها را نمی‌شناسد یا هر چیزی؟ یا نه یک آدم حرفه‌ای با دیدگاه خاص؟ یا مثلا ببینید حتی بین حرفه‌ای‌های بازار هم شما وقتی نگاه کنید، روش‌هایشان با هم دیگر فرق دارد و اهدافشان با هم متفاوت می‌باشند.

در بهترین حالت، وقتی ما به دنبال دیگران حرکت کنیم، اطلاعات دسته چندم به ما خواهد رسید؟ یعنی اطلاعات اولش Generate شده است؟ و بر روی آن اطلاعات سهم خریداری شده؟ سهم رشدش را شروع کرده؟ دو دست، سه دست این اطلاعات چرخیده، الان دیگر نصف بازی گذشته یا مثلا بازی به اواخرش رسیده، اطلاعات دارد به من می‌رسد. اطلاعات مجانی چرا باید به ما بدهند؟ کمتر آدمی را می‌بینیم که فی سبیل الله این کار را بکنند و معمولا آدم‌هایی هستند که برای جیب شما نقشه کشیدند، حالا چگونه می‌تواند روش‌های مختلفی داشته باشد، خیلی دنبال اطلاعات مجانی در این کانال‌ها، این گروه‌ها، این وبسایت‌ها نروید، این‌ها کم پیش می‌آید که اطلاعات ارزشمند و دست اول را به شما مجانی بدهند.

The post معضلات پیروی کردن از دیگران در خرید سهام appeared first on خانه سرمایه.

بیشتر بخوانید  لزوم آموزش دیدن و کسب مهارت در سرمایه گذاری

منبع

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن