اخبار اقتصادی جهان

مخالفت اتحادیه بانکداری لبنان با طرح نجات اقتصادی دولت

مخالفت اتحادیه بانکداری لبنان با طرح نجات اقتصادی دولت

اتحادیه بانکداری لبنان با انتشار بیاینه‌ای اعلام کرد که «به هیچ وجه» نمی‌تواند از طرح نجات اقتصادی ارائه شده توسط دولت که بدون مشورت با این اتحادیه ارائه شده است، پشتیبانی کند.

به گزارش ایبِنا از رویترز، این اتحادیه در بیانیه مذکور اقدامات درآمد و هزینه طرح ارائه شده را «مبهم» و فاقد پشتوانه خط زمانی اجرا خوانده و اعلام کرده که این برنامه به فشارهای ناشی از تورم که می‌تواند به تورم حاد منجر شود، نپرداخته است.

این اتحادیه از اعضای پارلمان لبنان خواسته است تا با این طرح مخالفت کنند زیرا طرح مذکور تا اندازه‌ای از قانون مالکیت خصوصی تخطی کرده است و اعلام کرد که اتحادیه بانکداری لبنان به زودی طرح خود را که قابلیت احیای رشد اقتصادی این کشور را دارد، ارائه خواهد کرد.

دفتر نخست وزیر لبنان روز گذشته (جمعه) با انتشار بیانیه ای از درخواست کمک این کشور از صندوق بین المللی پول خبر داد. در بیانیه صادر شده از سوی دفتر «حسن دیاب» آمده است: اکنون برهه‌ای تاریخی در تاریخ لبنان است. ما نخستین گام را در مسیر محافظت از لبنان برابر خلا مالی عمیق برداشته‌ایم و جلوگیری از این اتفاق بدون کمک مفید و تاثیرگذار دشوار خواهد بود.

بیروت پنج شنبه طرح نجات اقتصادی را تصویب و اعلام کرد که این طرح پایه و اساس درخواست کمک از صندوق بین المللی پول است. این در حالی است اتحادیه بانکداری لبنان با مخالفت با طرح مذکور، مدعی است که این طرح به هرگونه شانس احیای اقتصادی لطمه وارد می‌کند.

بیشتر بخوانید  بیش از۳۰۰قانونگذار جهان خواستارلغو بدهی کشورهای در حال توسعه شدند

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن