اخبار اقتصادی جهان

لایحه بسته ۳ تریلیون دلاری توسط مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

با وجود مخالفت ترامپ؛

لایحه بسته ۳ تریلیون دلاری توسط مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه بسته محرک ۳ تریلیون دلاری پیشنهادی دموکرات‌های مجلس را به منظور تامین کمک بیشتر در راستای مقابله با پاندمی کووید-۱۹ و حمایت از اقتصاد کرونازده این کشور تصویب کرد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، این لایحه با ۲۰۸ رای موافق برابر ۱۹۹ رای مخالف به تصویب رسید؛ لایحه ای که رهبران جمهوریخواه که کنترل مجلس سنا را در دست دارند، متعهد شده اند که در مسیر آن سنگ اندازی کنند؛ این در حالی است که برخی دیگر از جمهوری خواهان از سهمیه در نظر گرفته شده در این رح برای کمک به ایالات و دولت های محلی حمایت کرده اند.

«دونالد ترامپ» رییس جمهور جمهوری خواه آمریکا متعهد شده است که در صورت تصویب این لایحه آن را وتو خواهد کرد. با این حال، اقدام دموکرات ها می تواند باب دور تازه ای از کذاکرات را با جمهوریخواهان کنگره و ترامپ باز کند؛ کسانی که حرف‌هایی را در خصوص ضرورت حمایت های جدید بیمه‌ای و یا کاهش مضاعف مالیات در دوران پاندمی کرونا مطرح کرده‌اند.

هرچند دموکرات‌ها با هر دو طرح پیشنهادی مخالفت هستند. از ماه مارس تاکنون، دولت ترامپ با همراه کنگره آمریکا در رونمایی از چهار لایحه کمک کرونایی به ارزش کلی حدود ۳ تریلیون دلار همکاری کرده و با حمایت فزاینده هر دو حزب این لوایح را تصویب کردند.

با این حال، بسته پنجم نتوانسته است نظر مساعد جمهوری خواهان را جلب کند. سرنوشت تصویب نهایی این بسته هنوز معلوم نیست. جمهوری خواهان تلاش کردند برای جلوگیری از دریافت کمک ۱ هزار و ۲۰۰ دلاری از سوی مهاجران بدون مدرک رای گیری کنند و امیدوار بودند حمایت کافی را برای تصویب آن از سوی دموکرات های میانه رو کسب کنند.

READ  کاهش ۷۴ درصدی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در دوبی در نیمه نخست ۲۰۲۰

دموکرات های ارشد این مجلس به قانون گذاران هشدار دادند مخالفت با این قانون تبعات سیاسی شدیدی به دنبال خواهد داشت و نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان در یک تماس خصوصی در عصر پنج شنبه به آنها گفته بود اگر با این طرح و حمایت مالی از ایالت های خود مخالفت کنند مجبور خواهند شد در ایالت های متبوع شان از خود دفاع کنند.

اقتصاد آمریکا به شدت از شیوع ویروس کرونا ضربه خورده به طوری که از آغاز بحران، حدود ۳۶.۵ میلیون نفر یا به عبارتی از هر پنج کارگر بیش از یک نفر برای استفاده از کمک هزینه بیکاری ثبت نام کرده اند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا