اخبار اقتصادی جهان

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت با امید به تولید واکسن COVID-۱۹ افزایش یافت؛ در عین حال، ذخایر نفت خام ایالات متحده کاهش یافت.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز چهارشنبه قیمت نفت با افزایش امید به واکسن موثر COVID-۱۹ افزایش یافت، در حالی که گزارش صنعت نشان می دهد موجودی های نفت خام ایالات متحده بیش از حد انتظار کاهش یافته است.

معاملات آتی نفت خام برنت با ۱.۰۱ دلار یا ۲.۳ درصد افزایش به ۴۴ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۹۹ سنت یا ۲.۴ درصد افزایش به ۴۲.۳۵ دلار در هر بشکه رسید. هر دو معیار در روز سه شنبه نزدیک به ۳ درصد رشد کردند.

یک تحلیل گر ارشد بازار گفت: هیچ نشانه ای از اصلاح در بازارهای نفت وجود ندارد، زیرا برنت و وست تگزاس اینترمدیت یک شبه دوباره افزایش می یابند، همانطور که تاجران نفت برای بهبود تقاضای واکسن همه کار می کنند.

ذخایر نفت خام نیز هفته گذشته ۵.۱ میلیون بشکه کاهش یافت و به حدود ۴۸۲ میلیون بشکه رسید، داده های گروه صنعت در روز سه شنبه در مقایسه با انتظارات تحلیل گران در نظرسنجی رویترز، کاهش ۹۱۳ هزاربشکه را نشان داد.

در این هفته قیمت نفت برنت و نفت ایالات متحده بیش از ۱۳ درصد افزایش دارند از زمانی که داده های آزمایشات اولیه نشان داد واکسن آزمایشی COVID-۱۹ در حال تولید توسط فایزر و بایو ان تک آلمان ۹۰ درصد موثر است. اگرچه اخبار مثبت واکسن از قیمت های نفت پشتیبانی می کند، با وجود اعمال محدودیت های ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده، چشم انداز تقاضای سوخت به طور کلی مبهم است.

بیشتر بخوانید  نوسان در بازار سهام‌های آسیا و اقیانوسیه

تحلیل گران گفتند: چشم انداز تقاضای کوتاه مدت ضعیف است – به ویژه با توجه به اینکه طیف وسیعی از کشورهای اروپایی محدودیت های COVID-۱۹ را اعمال کرده اند (البته در درجات مختلف) که بر مصرف تاثیر منفی خواهد گذاشت. فراتر از این اقدامات، بهبود تقاضا زمان قابل توجهی طول خواهد کشید زیرا سفرهای بین المللی همچنان محدود هستند.

محدودیت های مجدد در اروپا و ایالات متحده برای مقابله با ویروس کرونا سرعت بهبود تقاضای سوخت را کند کرده و جهش در اقتصاد آسیا را جبران کرده است، جایی که مصرف تقریبا به سطوح قبل از COVID بازگشته است. یک مدیر مشاوره انرژی گفت: من معتقدم که بازار قبل از آنکه قیمت ها به طور جدی افزایش یابد، به دنبال شواهدی در مورد بهبود تقاضا خواهد بود.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن