اخبار اقتصادی جهان

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت با تعهد تولیدکنندگان نفت به محدود کردن تولید، افزایش یافت.

به گزارش ایبِنا، به نقل از رویترز، روز سه شنبه قیمت نفت در حدود ۱٪ افزایش یافت، پس از اینکه تولید کنندگان عمده نشان دادند که در حال کاهش تولید نفت خام مطابق با تعهدات خود در محدود کردن هستند و از بازاری که به دلیل تقاضای ضعیف در طی شیوع ویروس کرونا از رده خارج شده، حمایت می کنند.

نفت خام برنت با ۵۱ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش به ۵۶ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه رسید، در حالی که هر بشکه نفت آمریکا ۵۳ سنت یا یک درصد افزایش یافت و به ۵۴.۰۸ دلار در هر بشکه رسید. هر دو بیش از ۲٪ افزایش یافت.

بر اساس نتایج تحقیق رویترز، پس از توافق گروه اوپک و متحدانش برای کاهش محدودیت عرضه، تولید نفت خام برای ماه هفتم در ژانویه افزایش یافت، اما این رشد کمتر از حد انتظار بود.

طبق بررسی های انجام شده، سازمان کشورهای صادرکننده نفت در ژانویه ۲۵.۷۵ میلیون بشکه در روز پمپاژ کردند، بیش از ۱۶۰ هزاربشکه در روز از ماه دسامبر.

تولید روسیه در ژانویه افزایش یافت اما در راستای توافق کاهش تولید بود، در حالی که در قزاقستان حجم تولیذ نفت در همان ماه کاهش یافت. هر دو کشور عضو گروه اوپک پلاس هستند که برای کمک به حمایت از قیمت ها با کاهش تولید با هم متحد شده اند.

به گفته یک استراتژیست: در مورد بهبود بازار نفت در روز گذشته به نظر می رسد اعضای اوپک پلاس تعهد خود را در مورد کاهش تولید می پذیرند.

بیشتر بخوانید  کاهش ۲۰.۴درصدی تولید ناخالص داخلی انگلیس در سه ماهه دوم سال

پس از توافق محدودیت تولید، تولید نفت و میعانات گازی روسیه با افزایش ۱۲۰،۰۰۰ بشکه در روز از دسامبر در ژانویه به ۱۰.۱۶ میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

قزاقستان تولید نفت خود را در ماه ژانویه نسبت به ماه قبل به دلیل قطع برق ۲ درصد کاهش داد، که همچنین باعث مطابقت بیشتر با توافق اوپک شد.

کمک به حمایت از قیمت ها و کولاک شدیدی که به منطقه وسیعی از شمال شرقی ایالات متحده برخورد می کند، تقاضا برای سوخت گرمایشی را افزایش می دهد.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن