اخبار اقتصادی جهان

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت با وجود کاهش ذخایر نفتی ایالات متحده و کاهش موارد ابتلای COVID-۱۹ جدید در چین افزایش یافت.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز چهارشنبه قیمت نفت صعود کرد، داده های صنعت نشان داد که ذخایر نفت خام ایالات متحده هفته گذشته به طور غیر منتظره سقوط کرد و چین، دومین مصرف کننده نفت بزرگ در جهان، کمترین افزایش روزانه موارد ابتلای COVID-۱۹ را گزارش داد و امید تقاضا را بالا برد.

معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۱۰ سنت یا ۰.۲ درصد افزایش به ۵۲.۷۱ دلار در هر بشکه رسید و برخی از ضررهای روز سه شنبه را بازگرداند. معاملات آتی نفت خام برنت با افزایش ۱۱سنت یا ۰.۲ درصدی به ۵۶.۰۲ دلار در هر بشکه رسید و به سود ناچیز روز سه شنبه افزود.

طبق گزارش موسسه نفت آمریکا (API)، موجودی نفت خام در ایالات متحده، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان، ۵.۳ میلیون بشکه در هفته تا ۲۲ ژانویه در مقایسه با انتظارات تحلیلگران برای ساخت ۴۳۰ هزار بشکه کاهش یافت.

با این حال، داده ها نشان داد که ذخایر بنزین ۳.۱ میلیون بشکه افزایش یافته است که بسیار بیشتر از حد انتظار بود. گفته می شود سقوط نفت خام در اوایل معاملات امروز از بازار پشتیبانی کرده است.

داده های موسسه نفت آمریکا نشان داد که موجودی های سوخت تقطیری، که شامل گازوئیل ونفت گرمایشی است، ۱.۴ میلیون بشکه افزایش داشته است، که در مقایسه با انتظارات برای دریافت ۳۶۱ هزار بشکه و پالایش ۷۶ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید  افزایش دوبرابری قیمت بیت کوین طی سه ماه اخیر

با این حال، با کاهش نگرانی ها در مورد کاهش قابل توجه مسافرت ها در سال جدید چین، بزرگترین وارد کننده نفت جهان، قیمت ها پشتیبانی شد، به نظر می رسد تعداد موارد ابتلای COVID-۱۹ در حال کاهش است.

داده های رسمی ۷۵ مورد ابتلای تایید شده COVID-۱۹جدید در روز چهارشنبه نشان داد که کمترین ابتلای روزانه از ۱۱ ژانویه است. مطابق بررسی ها تعداد سفرها از سال ۲۰۱۹، ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت، و اینکه شیوع بیماری در چین باعث کاهش تقاضای نفت خام می شود، نگران کننده است.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن