اخبار اقتصادی جهان

قیمت نفت اصلاح می‌شود؟

قیمت نفت اصلاح می‌شود؟

روز جمعه با افزایش تعداد سکوهای حفاری فعال در ایالات متحده، قیمت‌های نفت با افزایش روبرو شدند.

به گزارش ایبِنا به نقل از سایت اویل پرایس، روز جمعه با گزارش افزایش تعداد سکوهای حفاری فعال در ایالات متحده، قیمت های نفت با افزایش روبرو شدند. بعد از ظهر، نفت خام وست تگزاس اینترمدیت همچنان با افزایش ۱.۳۲ درصد در ۵۶.۹۷ دلار بود. نفت برنت هنوز بیش از یک درصد افزایش داشت و ۵۹.۴۴ دلار بود و نزدیک به آستانه ۶۰ دلار معیار بود.

هفته گذشته در همین زمان، قیمت لحظه ای برنت فقط ۵۵.۰۴ دلار بود. سود نزدیک به ۵ دلار به دلیل ترکیبی از عوامل، شامل کاهش زیاد موجودی نفت خام در ایالات متحده، ادامه محدودیت تولید اوپک پلاس، افزایش قیمت آرامکو نفت خام برای اروپا، معامله گران آمریکایی مشغول زمزمه های سختگیرانه بازار نفت بودند.

اینها واقعاً سیگنال های صعودی هستند. اما آیا این روند صعودی می تواند در میان برنامه های تعطیلی اضافه و تقاضای نفت که هنوز وجود ندارد ادامه یابد؟ با نهایی شدن توافق محرک، انتظار می رود قیمت نفت جهش صعودی داشته باشد، اما روی دیگر سکه این است که تقاضای نفت هنوز کم است و برخی از تحلیل گران خواهان بازگشت کامل تقاضا برای سال ها و حتی هرگز نیستند

آژانس بین المللی انرژی تا هشت سال دیگر شاهد بازگشت مجدد مصرف انرژی ایالات متحده نیست. این قطعاً موثر در روند نزولی است. آیا اوپک قادر خواهد بود تا آن زمان سیل عرضه را مهار کند؟ آیا آنها توانایی پرداخت چنین کاری را ندارند؟ روسیه هنوز هم در تلاش است تا تولید نفت خود را افزایش دهد، زیرا این امر راه را برای تولید کنندگان شیل ایالات متحده را باز نمی کند. در حال حاضر، عربستان سعودی برای کاهش تولید منصرف شده؛ بنابراین دیگر اعضای گروه حداقل با برخی از کاهش ها ادامه خواهند داد. در حال حاضر، اقدامات اوپک بسیار صعودی است.

بیشتر بخوانید  گسترش تحریم‌های آمریکا علیه گاز روسیه

آژانس می بیند که تولید نفت ایالات متحده رکورد های جدیدی را ثبت می کند، اما تا سال ۲۰۲۳ نیست. با این وجود درخواست گلدمن ساکس همچنان صعودی است و تا اواسط سال خواستار برنت ۶۵ دلار و زیر ۶۰ دلار برای وست تگزاس اینترمدیت است. با این وجود انتظار اصلاح قیمت وجود دارد.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن