اخبار اقتصادی جهان

قیمت طلا ریزش کرد

قیمت طلا ریزش کرد

طلا از بالاترین سطح خود در طول سه هفته گذشته سقوط کرد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز دوشنبه با ثبات دلار، با وجود امیدها برای بسته جدید کمکی ویروس کرونا در ایالات متحده، طلا از بالاترین سطح سه هفته گذشته سقوط کرد. هر اونس طلای اسپات، پس از رسیدن به بالاترین سطح از ۲۱ سپتامبر در ۱۹۳۲.۹۶ دلار در اوایل این دوره، با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۹۲۸.۰۶ دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۹۳۴.۱۰ دلار رسید.

مارگارت یانگ، استراتژیست گفت: شاخص دلار اندکی برگشت و وزنه این فلز گرانبها را سنگین کرد. روند تکنیکی در کوتاه مدت، صعودی شده است و ممکن است خیلی زود سطح مقاومت کلیدی ۱۹۴۲ دلار را تست کند.

پس از آنکه مذاکرات در مورد بسته محرک آمریکا با مقاومت روبرو شد و با کاهش یوان پس از اقدام مهاری بانک مرکزی چین، شاخص دلار در برابر رقبا ۰.۱ درصد افزایش یافت. روز یکشنبه دولت ترامپ از کنگره خواست تا لایحه تسکین ویروس کرونا را با استفاده از وجوه باقیمانده از برنامه وام مشاغل کوچک منقضی شده تصویب کند.

پیشنهاد محرک اقتصادی ۱.۸ تریلیون دلاری انتقادات دموکرات ها و جمهوری خواهان کنگره را به همراه داشت، با این حال به نظر می رسد سرمایه گذاران خوشبین هستند که زمانی هزینه ها از سر گرفته می شود.

استیون اینس، استراتژیست ارشد بازار جهانی بیان داشت: قرار است محرک به سرعت پس از انتخابات تحقق یابد. بازار این واقعیت را بررسی خواهد کرد که اکنون محرک نداریم اما با آمدنش از طلا حمایت می کند.

بیشتر بخوانید  نسبت بدهی به تولیدناخالص داخلی هندوستان در آستانه عبور از ۹۰درصد

طلا که به عنوان محافظی در برابر تورم و کاهش نرخ ارز در نظر گرفته می شود، امسال تاکنون ۲۷ درصد افزایش یافته و با اقدامات محرک بی سابقه ای که در سطح جهان برای جلوگیری از عواقب اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر COVID-۱۹ رونمایی شد، تقویت شده است.

نقره با ۱.۱ درصد افزایش به ۲۵.۳۹ دلار در هر اونس و پالادیوم با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۴۵۰.۳۰ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۸۸۴.۳۶ دلار رسید.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن