اخبار بورس

فراز و فرود شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار

فراز و فرود شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۶۸۲ واحدی معادل ۰.۱۸ درصد به یک میلیون و ۴۷۰ هزار و ۹۸۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۶ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۶۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه دوازدهم آذرماه ۹۹)، شاهد روند نزولی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۷۰۱ واحدی معادل ۰.۱۸ درصد به رقم ۳۸۴ هزار و ۶۹۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۳۲۹۹ واحدی معادل ۰.۷۹ درصد، عدد ۴۲۳ هزار و ۱۸۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۱۶۰ واحدی به رقم ۲۷۷ هزار و ۱۰۸ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۵۱۱ واحد کاهش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۱۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۶۳۳۹ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۷۶ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۱۲۵ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۷۴ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی وبملت، کگل، شپنا، شتران، خودرو، رمپنا، وتجارت و شستا، با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی تاپیکو، اخابر، وپارس، حکشتی، شیران، همراه و کاوه، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

بیشتر بخوانید  لزوم آموزش مردم در روزهای افت و خیز بورس

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۴ میلیارد و ۵۸۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲ میلیون و ۳۰۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۵۸ هزار و ۲۹۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد زمگسا(کشاورزی‌ ودامپروی‌ مگسال‌) با ۵.۸ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای کدما، سصفها، های وب، امید، فاسمین، وپترو بود. همچنین نماد معاملاتی ساربیل(سیمان آرتا اردبیل) با ۴.۸۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وملی، لخزر، لپارس، خوساز، فنورد و خشرق بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، وتجارت، خودرو، شپنا، خگستر، فولاد، شتران و ولپارس، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی های وب، وتوکا، فاسمین، بموتو، سیمرغ، وتجارت و حفاری با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی پدرخش، شپنا، انرژی۱، ومعادنح، وملی و شبندر بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

معاملات بازار سرمایه در پنجمین روز هفته، شاخص صنایعی همچون اطلاعات و ارتباطات، ذغال سنگ، سایرمالی، زراعت و حمل و نقل با افزایش و شاخص صنایع وسایل ارتباطی و محصولات چرمی با کاهش مواجه شدند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن