اخبار بورس

فتح ابر کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی شاخص بورس

فتح ابر کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۵۹۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۹۲۴ هزار و ۷۹۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند و به طور میانگین ۲.۸۹ درصد افزایش را به ثبت رساندند.

رشد دسته جمعی شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۹۷۷۰ واحد صعود معادل ۳.۲۰ درصد به یک میلیون و ۹۲۴ هزار و ۷۹۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۵۷۵۸ واحد افزایش معادل ۳.۲۰ درصد به ۵۰۷ هزار و ۴۷۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۲۷۵ واحد افزایش معادل ۲.۲۵ درصد به ۵۱۲ هزار و ۴۷۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۴۱۳ واحد افزایش معادل ۲.۲۵ درصد به ۳۱۶ هزار و ۴۵۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۶۵۰۱ واحد افزایش معادل ۳.۱۴ درصد به ۲ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۸۷۴ واحد، شاخص بازار اول با ۴۹۱۵۴ واحد معادل ۳.۵۲ درصد به یک میلیون و ۴۴۶ هزار ۶۲۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۸۴۶۰ واحد صعود معادل ۲.۷۱ درصد به ۳ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۶۷۴ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «شپنا با ۹۵۳۴ واحد، فولاد با ۶۰۵۸ واحد، فارس با ۵۶۸۶ واحد، خپارس با ۲۸۳۹ واحد، خودرو با ۲۴۰۶ واحد، وبانک با ۱۶۸۹ واحد و کگل با ۱۶۸۱ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  بازار سرمایه جایگزینی مناسب برای جذب نقدینگی

افزایش نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فرآورده های نفتی با۴۹۷۷۲۹ واحد صعود معادل ۶.۴۴ درصد به ۸ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۵۳۷ واحد، خودرو با ۳۲۶۰۰ واحد افزایش معادل ۶.۲۳ درصد به ۵۵۵ هزار و ۴۷۵ واحد، محصولات چرمی با۳۸۵۴ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۸۰ هزار و ۹۷۹ واحد، فنی مهندسی با ۶۲۴ واحد افزایش معادل ۴.۹۰ درصد به ۱۳ هزار و ۳۴۹ واحد، ذغالسنگ با ۱۹۰۹ واحد افزایش معادل ۴.۷۷ درصد به ۴۱ هزار و ۹۲۸ واحد، حمل و نقل با ۳۵۱۴ واحد افزایش معادل ۴.۷۲ درصد به ۷۷ هزار و ۸۹۸ واحد، دستگاه های برقی با ۳۲۳۸۰۵ واحد افزایش معادل ۳.۷۷ درصد به ۸ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۶۱۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «ختور با ۵۵.۹۶ درصد، خپارس با ۲۸.۶۸ درصد، خزامیا با ۲۲.۰۲ درصد، وبانک با ۱۶.۷۵ درصد، وخاور با ۱۴.۲۷ درصد، شیراز با ۶.۹۵ درصد و خشرق با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غبهنوش با (۴.۷۸) درصد، ثاباد با (۴.۶۴) درصد، دروز با (۴.۲۵) درصد، فاما با (۴.۱۳) درصد، افق با (۴.۰۹) درصد، بورس با (۴.۰۷) درصد و تپمپی با (۳.۹۳) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۹۸۵ هزار نوبت معاملاتی، ۸ هزار و ۵۱۹ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۹۱ هزار و ۶۶۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  شاخص بورس ۵۷ هزار واحد رشد کرد

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

فتح ابر کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی شاخص بورس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن