اخبار بورس

عقبگرد ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

عقبگرد ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۰۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه هفتم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۵۴۶۶ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به رقم ۳۱۷ هزار و ۳۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۵۵۶۵ واحدی معادل ۱.۲۹ درصد، عدد ۴۲۶ هزار و ۸۶۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۶۴۰ واحدی به رقم ۲۷۹ هزار و ۱۸۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۵۸۸۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۴۰ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۴۸۰۶ واحد افزایش به رقم ۸۷۸ هزار و ۷۸۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۴۱۸۷ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۹۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فملی، شستا، تاپیکو، اخابر، کگل و پارسان با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شپنا، شتران، ومعادن و شبریز، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۹۵۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۲۲۹ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۸ هزار و ۱۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بیشتر بخوانید  ارزش بالای نگهداری سهام عدالت به صورت بلندمدت

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سبهان(سیمان‌ بهبهان) با ۴.۹۹ درصد رشد و پس از آن، نمادهای خزر، کلوند، ثاباد، سدور و کپشیر بود. همچنین نماد معاملاتی بورس(بورس اوراق بهادار تهران) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کسرا، ثبهساز، فنورد، دزهراوی، غبشهر و کالا قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شپنا، شتران، شستا، فخوز، فولاد، شبندر و خودرو به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی پارند، سنیر، کمند، سیتا، سدور و افق با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای شستا، کدما، خساپا، خموتور، برکت، وپست و وتوصا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع قرمزپوش شدند. به گونه ای که شاخص صنایع محصولات چوبی، انبوه سازی، رادیویی، حمل و نقل، اداره بازارهای مالی، وسایل ارتباطی و محصولات چرمی با کاهش مواجه شدند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن