اخبار بورس

عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس سامان گرفت

عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس سامان گرفت

دکتر علی جدی جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تلاش های انجام شده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و با همت دولت، مشکلات در زمینه تامین مواد اولیه از پتروشیمی کاسته شده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تلاش کرد تا توزیع مواد اولیه میان تولیدکننده ها عادلانه باشد،

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: پیش از این، حضور دلالان و متقاضیان ساختگی در بازار خرید مواد اولیه از پتروشیمی سبب شده بود تا مواد اولیه مورد نیاز به دست تولیدکنندگان واقعی نرسد.

وی تصریح کرد: دلالان مواد اولیه خریداری شده در بورس را با قیمت بیشتری در بازار آزد به تولید کننده عرضه می کردند، اما این مشکل تا حد زیاد حل شده است.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: البته نیاز است تا بررسی های بیشتری در این باره انجام شود تا مشکلات تامین مواد اولیه تولیدکنندگان به حداقل برسد.

دکتر جدی افزود: این کمیسیون از ۶ ماه پیش به حل مشکل تامین مواد اولیه صنایع فولادی هم ورود پیدا کرده و تلاش داریم تا با عرضه مواد اولیه در بورس، دست واسطه ها و دلالان کوتاه شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره حمایت های دولت از راه اندازی صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: ما اعتقاد داریم تا از راه اندازی پالایشگاه ها و پتروشیمی های کوچک حمایت شود و بخش خصوصی بتواند در این زمینه ورود پیدا کند.

READ  افت ۱۰۰۰۱ واحدی شاخص تالار شیشه‌ای

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید کمک کنیم تا با ورود بخش خصوصی، پالایشگاه های و پتروشیمی های کوچک توسعه یابد.

وی درباره توسعه پتروشیمی خراسان واقع در بجنورد اظهار داشت: اجرای طرح مینی جی تی پی پی که پیش از این مطرح بود، اعتبار زیادی نیاز دارد از این رو اجرای جی تی پی به جای طرح جی.تی.پی.پی و یا مینی جی.تی.پی.پی در اولویت وزارت نفت است، زیرا بخش خصوصی هم می تواند در این طرح سرمایه گذاری داشته باشد.

وی گفت: باید کمک دولت از راه اندازی و توسعه پتروشیمی کوچک و پالایشگاه های کوچک به عنوان صنایع پایین دستی بیشتر شود، متاسفانه تاکنون در این زمینه از بخش خصوصی حمایت نشده است.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح توسعه پتروشیمی در خراسان قطعا اجرا می شود اما در این زمینه اجرای جی تی پی (پلی پروپیلن) مد نظر و در اولویت است.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا