اخبار بورس

عرضه اولیه شرکتی جدید در بورس قطعی شد

عرضه اولیه شرکتی جدید در بورس قطعی شد

براساس این گزارش، ماه‌های گذشته، حمایت دولت از بورس بی‌سابقه بوده، بطوری که بوسیله عرضه صندوق‌های ETF با قیمت مناسب، تامین مالی بوسیله این بازار، عرضه سهام شرکت های جدید و نیز آزادسازی سهام عدالت، حمایت همه‌جانبه ای از بازار سرمایه صورت گرفت.

همچنین عرضه سهام شرکت های جدید (عرضه اولیه) همواره مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار داشته، زیرا تاکنون بیش از ۹۰ درصد از عرضه اولیه‌هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده‌اند به همین دلیل این اقدام همیشه در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

برابر آگهی عرضه اولیه سهام شرکت "توسعه و عمران امید" به نماد «ثامید» منتشر شد که روز چهارشنبه (۱۹ شهریور ماه) تعداد پنج میلیارد و ۲۹۷ میلیون و ۵۵۰ هزار سهم معادل ۱۵درصد از سهام این شرکت به عنوان پانصد و چهل و هشتمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "فعالیت‌های مربوط به املاک و مستغلات" گروه و طبقه "فعالیت‌های مربوط به املاک و مستغلات با مالکیت شخصی و اجاره‌ای» در فهرست «نرخ های بازار دوم» به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

قرار است در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر یک هزار و ۲۰۰ سهم در دامنه قیمتی یک هزار و ۶۶۰ ریال تا یک هزار و ۷۵۰ ریال تعلق ‌گیرد.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می‌شود، به روز اول عرضه سهام، «عرضه اولیه» گفته می‌شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار بوسیله بورس یا فرابورس توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود.

بیشتر بخوانید  خرید سهام دولتی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری

عرضه اولیه شرکتی جدید در بورس قطعی شد

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن