اخبار اقتصادی جهان

عراق درخواست کمک اضطراری کرد

صندوق بین‌المللی پول:

عراق درخواست کمک اضطراری کرد

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید عراق درخواست کمک اضطراری کرده و مذاکرات بین طرفین ادامه دارد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، یکشنبه صندوق بین المللی پول گفت که عراق از صندوق بین المللی پول درخواست کمک اضطراری کرده و گفتگو بین طرفین ادامه دارد. علی علاوی، وزیر دارایی عراق، پیشتر به بلومبرگ نیوز گفت که عراق در حال مذاکره با صندوق بین المللی پول برای وام ۶ میلیارد دلاری است.

نماینده صندوق بین المللی پول در بیانیه ای با ایمیل گفت: مقامات عراقی درخواست کمک اضطراری از صندوق بین المللی پول با عنوان ابزار تامین مالی فوری کرده اند و قصد درخواست خود را توافق بلند مدت با صندوق در حمایت از اصلاحات اقتصادی برنامه ریزی شده نشان دادند.

مذاکرات درباره درخواست مقامات برای کمک اضطراری ادامه دارد. ابزار تامین مالی فوری صندوق بین المللی پول کمک مالی سریع را ارائه می دهد، که برای همه کشورهای عضو که نیاز فوری دارند، در دسترس است.

طبق وب سایت صندوق بین المللی پول، کمک مالی به نام ابزار تامین مالی فوری بدون نیاز به برنامه یا بررسی کاملی ارائه می شود. روز یکشنبه علاوی گفت که عراق ممکن است ۴ میلیارد دلار وام از طریق برنامه دیگری مرتبط با اصلاحات دولت درخواست کند.

عراق ماه گذشته پس از سقوط قیمت جهانی نفت، ارزش دینار را کاهش داد. علاوی به بلومبرگ گفت که عراق وجوه دیگری را نیز برای کمک به جبران کسری بودجه برنامه ریزی کرده است. پس از تصویب این برنامه، دولت برای گسترش پایه مالی خود، اقدام به انتشار ۵ میلیارد دلار اوراق قرضه داخلی می کند.

بیشتر بخوانید  افزایش حداقل دستمزد در پایتخت اندونزی

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن