اخبار اقتصادی جهان

صندوق بین‌المللی پول وام ۹۱ میلیون دلاری مالاوی را تصویب کرد

صندوق بین‌المللی پول وام ۹۱ میلیون دلاری مالاوی را تصویب کرد

صندوق بین‌المللی پول اعطای وام ۹۱ میلیون دلاری مالاوی را به منظور کمک به تامین کسری بودجه این کشور که تحت تاثیر پاندمی کووید-۱۹ تشدید شده است را تصویب کرد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، «تائو ژانگ» قائم مقام صندوق بین المللی پول در بیانیه ای اعلام کرد: پاندمی کووید-۱۹ مالاوی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و نیاز اضطراری تامین کسری بودجه را برای آن ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: مقامات در تعدیل آثار پاندمی از جمله افزایش هزینه‌ها در بخش خدمات درمانی و تامین اجتماعی و همچنین حصول اطمینان از امنیت غذایی از طریق خرید و ذخیره محصولات برداشت شده کشاورزی، فعال بوده اند.

این کشور کم درآمد جنوبی شرقی آفریقا که تاکنون ۳۷ مورد ابتلا و سه مورد تلفات ناشی از ویروس کرونا گزارش کرده است، پیش از پاندمی نیز به واسطه خشکسالی و افزایش ناآرامی‌ها به دلیل تنزل استاندارهای زندگی، در رکود اقتصادی فرو رفته بود.

عمده محصول صادراتی مالاوی تنباکو است که نیمی از درآمدهای صادراتی این کشور را به خود اختصاص می‌دهد؛ چای و شکر نیز دیگر محصولات صادراتی این کشور را تشکیل می‌دهند. بانک جهانی ماه گذشته با بسته ۳۷ میلیون دلاری برای کمک به مقابله مالاوی با ویروس کرونا موافقت کرده بود.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  آتش سوزی در لوله نفت روسیه
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن