اخبار بورس

صعود ۴۰۰۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

صعود ۴۰۰۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس با بیش از ۴۰ هزار واحد رشد در پایان داد و ستدهای روز جاری تالار شیشه‌ای باز هم وارد اَبَر کانال یک میلیونی واحدی شد و به یک میلیون و ۲۸ هزار و ۵۳۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند و به طور میانگین ۳.۵ درصد رشد را به ثبت رساندند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۰۴۱۷ واحد صعود معادل ۴.۰۹ درصد به یک میلیون و ۲۸ هزار و ۵۳۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۰۷۳۲ واحد افزایش معادل ۴.۰۹ درصد به ۲۷۳ هزار و ۱۳۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۹۰۸۰ واحد رشد معادل ۲.۸۳ درصد به ۳۳۰ هزار و ۴۹۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۶۰۰۸ واحد افزایش معادل ۲.۸۳ درصد به ۲۱۸ هزار و ۶۸۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۶۹۶۷ واحد افزایش معادل ۳.۸۵ درصد به یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۱۲۳ واحد، شاخص بازار اول با ۳۱۰۹۷ واحد افزایش معادل ۴.۲۷ درصد به ۷۵۹ هزار ۳۰۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۷۵۳۷۹ واحد رشد معادل ۳.۸۱ درصد، به یک میلیون و ۹۷۴ هزار و ۶۲۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۲۶۶۳ واحد، شبندر با ۲۵۷۵ واحد، فولاد با ۲۴۳۰ واحد، حکشتی با ۲۲۴۹ واحد، فملی با ۱۷۹۸ واحد، شستا با ۱۴۳۹ واحد و کگل با ۱۲۸۳ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «حمل و نقل با۵۰۳۹ واحد صعود معادل ۱۵.۰۸ درصد به ۳۸ هزار و ۴۴۸ واحد، فرآورده های نفتی با ۱۹۱۰۸۵ واحد افزایش معادل ۶.۶۴ درصد به ۳ میلیون و ۶۷ هزار و ۵۳۸ واحد، محصولات چرمی با۱۵۴۲ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۳۲ هزار و ۴۰۱ واحد، وسایل ارتباطی با ۳۱۲۲ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۶۵ هزار و ۵۹۳ واحد، اطلاعات و ارتباطات با۴۲ واحد صعود معادل ۴.۹۳ درصد به ۹۱۴ واحد، رادیویی با۳۷۵ واحد رشد معادل ۴.۸۴ درصد به ۸ هزار و ۱۳۵ واحد، سایر معادن با۸۶۴ واحد افزایش معادل ۴.۶۶ درصد به ۱۹ هزار و ۴۱۲ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «شبندر، حکشتی، وایران، شگل، وغدیر، وپست و وملی» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فسپا، خاهن، غشصفا، پکرمان، غشان، ثفارس و وساپا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۳۲۹ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۹۳۷ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۹ هزار و ۸۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن