اخبار اقتصادی جهان

صعود قیمت نفت

صعود قیمت نفت

با کاهش ذخایر نفت ایالات متحده، قیمت نفت حدود دو درصد افزایش یافت.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، اوایل روز چهارشنبه داده های صنعت نشان داد که موجودی نفت خام در ایالات متحده به شدت کاهش یافت، نفت تقریباً دو درصد رشد قیمت یافت، اما به گفته تحلیل گران، عدم اطمینان به بازار در میان افزایش تعلیق نسبت به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رخ داده است.

نفت وست تگزاس اینترمدیت با رشد قیمت در ابتدای امروز، ۷۱ سنت یا ۱.۹ درصد رشد داشت و به ۳۸ دلار و ۳۷ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام برنت با افزایش ۶۴ سنت یا ۱.۶ درصد رشد به ۴۰ دلار و ۳۵ سنت رسید.

قیمت نفت هفته گذشته با افزایش موارد ابتلای ویروس کرونا در سراسر جهان و محدودیت های بیشتر به سمت چشم انداز تقاضا، بیش از ۱۰ درصد کاهش یافت. نفت ایالات متحده تقریباً در سه روز از این هفته، این ضررها را جبران کرده است.

اطلاعات گروه صنعتی موسسه نفت آمریکا در روز سه شنبه نشان داد: سهام نفت خام ایالات متحده هفته گذشته در حالی که موجودی بنزین افزایش یافت، به شدت کاهش یافت. روز سه شنبه موسسه نفت آمریکا نشان داد که ذخایر نفت خام هفته گذشته ۸ میلیون بشکه کاهش یافت و به حدود ۴۸۷ میلیون بشکه رسید که با انتظارات تحلیل گران در نظرسنجی رویترز برای افزایش ۸۹۰ هزار بشکه در تضاد بود.

با اعمال محدودیت های ایتالیا، نروژ و مجارستان برای COVID-۱۹، به دنبال انگلیس، فرانسه و سایر کشورها، تعطیلات بیشتر می تواند افزایش قیمت نفت را تحت تاثیر قرار دهد. الجزایر، عضو اوپک، با حمایت از قیمت ها، از به تعویق انداختن افزایش برنامه ریزی شده تولید نفت اوپک پلاس از ژانویه حمایت کرد و وزیر انرژی روسیه چشم انداز تولیدکنندگان نفت این کشور را افزایش داد.

بیشتر بخوانید  کرونا بدهی شرکت‌های جهان را یک تریلیون دلار افزایش داد

اوپک پلاس، قرار است از ماه ژانویه ۷.۷ میلیون بشکه در روز را تا حدود دو میلیون بشکه در روز کاهش دهد. منابع گفتند اوپک و روسیه در حال بررسی کاهش بیشتر تولید برای حمایت از قیمت ها در سال آینده هستند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن