اخبار اقتصادی جهان

صدور مجوز خرید اوراق قرضه دولتی توسط بانک مرکزی شیلی

صدور مجوز خرید اوراق قرضه دولتی توسط بانک مرکزی شیلی

کنگره شیلی قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن بانک مرکزی مجاز است تا اوراق قرضه صادر شده توسط وزارت خزانه‌داری را در بازار ثانویه خریداری کند؛ قانونی که جبران ضرر ناشی از پاندمی را تسهیل می‌کند.

به گزارش ایبِنا از رویترز، «ایگناسیو بریونز» وزیر دارایی شیلی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام «ابزاری خاص» برای کمک به حصول اطمینان از موضع بهتر کشور برای مقابله با شوک‌های مالی آتی است.

بانک مرکزی شیلی پیش از این اجازه خرید هیچگونه اوراق صادر شده از سوی ارگان‌های دولتی و یا درآمدزایی از طریق هزینه‌های دولتی را نداشت.

شیلی که بزرگ‌ترین تولید کننده مس در جهان محسوب می‌شود، به شدت از پاندمی کرونا آسیب دیده است؛ بانک مرکزی شیلی پیش بینی می‌کند که اقتصاد این کشور در سال جاری مابین ۵.۵ تا ۷.۵ درصد کوچک شود؛ رقمی که عمیق ترین رکود شیلی در ۳۵ سال اخیر محسوب می‌شود.

وزارت دارایی شیلی در بیانیه‌ای اعلام کرده است که هرگونه خریداری اوراق باید به تایید چهار تن از پنج مدیر بانک مرکزی رسیده و پس از «عبور از شرایط ویژه»، اوراق خریداری شده در بازار آزاد به فروش خواهد رسید.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن