اخبار بورس

شکل‌گیری سقف تازه در تالار شیشه‌ای

شکل‌گیری سقف تازه در تالار شیشه‌ای

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۴۹.۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۳.۳۶ درصد مواجه شدند.

افزایش دسته جمعی شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۹۴۶۵ واحد صعود معادل ۳.۶۹ درصد به یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۳۱۱۲ واحد افزایش معادل ۳.۶۹ درصد به ۳۶۸ هزار و ۷۳۱ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۱۲۴ واحد رشد معادل ۲.۶۵ درصد به ۴۳۰ هزار و ۴۴۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۳۴۰ واحد افزایش معادل ۲.۶۵ درصد به ۲۸۴ هزار و ۲۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۰۸۴۵ واحد افزایش معادل ۳.۵۶ درصد به یک میلیون و ۸۶۲ هزار و ۱۹۵ واحد، شاخص بازار اول با ۳۷۷۴۹ واحد ۶۴۰۵۱ معادل ۳.۷۴ درصد به یک میلیون و ۴۶ هزار ۲۸۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۳۵۴۶ واحد صعود معادل ۳.۶۰ درصد به ۲ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۲۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۳۷۵۱ واحد، فارس با ۳۶۱۳ واحد، فملی با ۳۲۳۲ واحد، شستا با ۱۸۸۵ واحد، کگل با ۱۷۱۴ واحد، کاما با ۱۶۹۰ واحد و تاپیکو با ۱۴۱۹ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  صدور بیمه ویژه برای بیماران کرونایی

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با۴۴۷۹ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۹۴ هزار و ۱۶۸ واحد، فنی مهندسی با ۴۷۰ واحد افزایش معادل ۴.۹۸ درصد به ۹ هزار و ۹۰۸ واحد، کانه فلزی با۱۵۵۹۱ واحد رشد معادل ۴.۸۱ درصد به ۳۳۹ هزار و ۴۶۴ واحد، فلزات اساسی با ۴۱۷۶۵ واحد افزایش معادل ۴.۶۷ درصد به ۹۳۵ هزار و ۹۳۷ واحد، حمل و نقل با۲۱۴۲ واحد صعود معادل ۴.۶۷ درصد به ۴۸ هزار و ۶۲ واحد، چند رشته ای صنعتی با۶۸۴۹ واحد رشد معادل ۴.۶۰ درصد به ۱۵۵ هزار و ۸۹۱ واحد، محصولات کاغذ با۱۱۱۵۹ واحد افزایش معادل ۴.۳۷ درصد به ۲۲۶ هزار و ۸۰۰ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کاما، سخزر، دسبحان، خزر، وبوعلی، کرماشا و کگل» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «بکام، چافست، بشهاب، خکار، کپشیر، کسعدی و دسینا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۶۲۹ هزار نوبت معاملاتی، ۶ هزار و ۹۴۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴۲ هزار و ۵۸۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن