اخبار بورس

شوک بورس به سهامداران

شوک بورس به سهامداران

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۸۸۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۴ هزار و ۵۹۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با پنج هزار و ۸۹۰ واحد کاهش به ۳۱۰ هزار و ۱۶۴ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۹۰۵ واحد افت به ۲۰۵ هزار و ۶۲۸ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۹ هزار و ۶۱۵ واحد و شاخص بازار دوم ۷۱ هزار و ۲۸۹ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ایران خودرو (خودرو) با چهار هزار و ۷۱۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۱۳ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۳۶۹ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۵۹ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۲۵۳ واحد، صنایع پتروشیمی کرمانشاه (کرماشا) با ۱۸۹ واحد و سرمایه گذاری سایپا (وساپا) با ۱۴۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۲۱۲ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۴۸۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۲۶ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۶۵۳ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۸۰ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۲۸۰ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و بانک صادرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

بیشتر بخوانید  تکذیب شایعه عدم حمایت دولت و مجلس از بازار سرمایه

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۵۰۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۳۷ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۶۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۱۹۱ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۱ هزار و ۳۱۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بانک دی (دی)، جنرال مکانیک (رنیک)، پتروشیمی مارون (مارون) و بیمه پاسارگاد (بپاس) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فرابورس ایران (فرابورس) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن