اخبار بورس

شفاف سازی ابهام فروش سهام عدالت

شفاف سازی ابهام فروش سهام عدالت

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت برخی ابهامات فروشندگان سهام عدالت شفاف سازی کرد.

به گزارش ایبِنا، حسین فهیمی گفت: افرادی که از روز ۱۵ خردادماه امسال آزادسازی سهام عدالت خود را انجام دادند از امروز وارد فرایند فروش سهم خواهند شد. وی ادامه داد: کارگزاران بر اساس شرایط بازار و وضعیت سهم، سهام این گونه افراد را در بورس یا فرابورس می فروشند و پول را در روزهای آینده به حساب شبای آنها واریز خواهند کرد.

دلایل تاخیر در فروش سهام سهامداران عدالت

فهیمی در خصوص دلایل تاخیر در فروش سهام سهامداران عدالت افزود: واقعیت این است که اطلاعات این افراد روز گذشته در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار گرفت و از امروز اطلاعات آنها بروز رسانی و در اختیار کارگزاران قرار می گیرد.

وی درباره افرادی که قبل از ۱۵ خردادماه گذشته فرم های فروش سهام عدالت خود را تکمیل کرده اما هنوز وجهی دریافت نکرده اند، تاکید کرد : افرادی که شماره حساب شبای بانکی آنها صحیح، مورد تایید بانک مرکزی و فعال و شماره تلفن همراهشان نیز به نام خود فرد بوده، تمام وجه را در روزهای اول آزادسازی سهام عدالت دریافت کرده اند.

شناسایی مشتری نزد بازار سرمایه

فهیمی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورایعالی بورس و اوراق بهادار، مشمولان سهام عدالت با ارائه شماره حساب شبا و تلفن همراه به نام خود از فرایند شناسایی مشتری نزد بازار سرمایه «ثبت نام در سجام، هویت سجام، ارائه مدرک و …» معاف شدند، افزود: یکسری افراد همچنان با مشکل شماره تلفن همراه به نام خود روبرو هستند و برای برخی افراد نیز بانک مرکزی شماره شبای آنها را تایید نکرده است.

بیشتر بخوانید  تقویت بیش از هزار واحدی شاخص کل بورس

وی اضافه کرد: حتی افرادی هستند که شماره شبای آنها تایید شده اما بیش از ۶ ماه است که حساب آنها راکد بوده و نمی توان وجه این افراد را به حسابشان واریز کرد.

حفاظت از دارایی های مشمولان سهام عدالت

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: حفاظت از دارایی های مشمولان سهام عدالت و پس از فروش سهم، حفاظت از وجوه آنها از اولویت های مهم این شرکت است که با وسواس و سختگیری این امر را انجام می دهیم تا سهامداران سهام عدالت متضرر نشوند.

روند مشاهده سبد سهام عدالت سهامداران

فهیمی درمورد عدم مشاهده سبد سهام عدالت سهامداران در برخی از شرکت کارگزاری نیز افزود: این شرکت ها اگر سیستم های خود را بروز رسانی کنند این مشکل برطرف می شود.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن