اخبار بورس

شفاف‌سازی بانک پارسیان درباره تعدیل سنواتی

شفاف‌سازی بانک پارسیان درباره تعدیل سنواتی

بانک پارسیان با انتشار یک گزارش مالی در خصوص تعدیل سنواتی اقدام به شفاف‌سازی کرد.

به گزارش ایبِنا، بر اساس اطلاعیه منتشر شده در سامانه کدال، بانک پارسیان از تعدیل سنواتی ۲۰۹.۷ میلیارد تومانی دو طرح و فروش گروه مالی پارسیان خبر داد.

در این گزارش شفاف سازی آمده است که بانک پارسیان از تعدیل سنواتی ۲۰۹.۷ میلیارد تومانی برای اقاله پروژه های زرافشان و پیروزی و فروش گروه مالی پارسیان خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، «وپارس» اعلام کرد: نظر به تکلیف مجمع سالانه این بانک مبنی بر تعیین تکلیف معاملات فروش املاک به شرکت های صبا تامین پارسیان و آتیه پارسیس کیش پس از مذاکرات انجام شده و باتوجه به عدم ایفای تعهدات توسط خریداران و نیز رعایت صرفه و صلاح سهامداران بانک، مقرر شد پروژه های ساختمانی زر افشان و پیروزی اقاله شود.

همچنین بانک پارسیان از فروش گروه مالی پارسیان به مبلغ ۱.۷ هزار میلیارد تومان خبر داد که سود ناشی از آن در شرکت اصلی مبلغ ۱.۱۷ هزار میلیارد تومان است و با توجه به سهامداری ۱۰۰ درصدی «وپارس» در گروه مالی پارسیان این معامله تاثیری در سود تلفیقی نخواهد داشت.

ساز و کار تسویه هم بدین گونه است که مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان بصورت نقدی وصول شد و الباقی طی دو قسط ۵۰۰ میلیارد تومانی و یک قسط ۲۰۰ میلیارد تومانی در تاریخ های ۳۰ بهمن و ۲۵ اسفند سال جاری و ۳۰ بهمن سال ۱۴۰۰ دریافت خواهد شد.

اطلاعیه شفاف سازی بانک پارسیان

شفاف‌سازی بانک پارسیان درباره تعدیل سنواتی

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن