اخبار بورس

شرایط کنونی بورس، فرصتی مناسب برای خرید سهام است

شرایط کنونی بورس، فرصتی مناسب برای خرید سهام است

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، محسن خدابخش افزود:بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی بازدهی بیشتری عاید سرمایه‌گذاران کرده، بنابراین ممکن است ریسک‌های بیشتری را هم متوجه سرمایه‌گذاران کند، بنابراین سهامداران به ویژه آنها که ریسک بیشتری می‌پذیرند و مستقیم سرمایه‌گذاری می‌کنند به ریسک‌های ویژه بازار، صنعت و نقدشوندگی سهم‌ها توجه کافی داشته باشند.

وی پیرامون کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت برخی سهم‌ها در چند روز گذشته گفت: بحث سرمایه‌گذاری صف نشینی پدیده مورد قبولی نیست، برخی افراد در چند روز گذشته با قیمت‌هایی بالاتر از قیمت امروز متقاضی خرید بودند درحالی که امروز با قیمتی پایین‌تر فروشنده بودند؛ بنابراین وضعیت امروز بازار برای برخی سرمایه‌گذاران فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری محسوب می شود.

خدابخش اضافه کرد: تحلیلگران براین اعتقادند، در چند روز گذشته عواملی مانند بحث‌های سیاسی، فروش اوراق سلف نفتی به مردم، نرخ ارز ، فروش سهام عدالت و مباحثی از این دست بازار را تا حدودی متاثر کردند.

وی افزود: مبحث صندوق دارا دوم که متشکل از سهام پالایشی‌هاست، عرضه یا عدم عرضه آن قاعدتا بر سودآوری شرکت‌های پالایشی یا شرکت‌هایی که بر مبنای آن تشکیل صندوق می‌دهند، تاثیر ندارد.
خدابخش در پاسخ به سوالی در ارتباط با تاثیر فروش سهام عدالت بر بازار هم گفت: فروش سهام عدالت درصد بالایی از ارزش معاملات روزانه بازار را تشکیل نمی‌دهد، تاثیر این فروش هم بر بازار چشمگیر نیست؛ از طرف دیگر، روش‌های دیگری هم برای فروش سهام عدالت از جمله فروش به قیمت پایانی و بعد از بازار در نظر گرفته شده که می‌تواند موردنظر کارگزاران قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید  ادامه روند صعودی بورس تا زمان تداوم واگذاری دارایی‌های دولت

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن