اخبار اقتصادی جهان

شارجه برای فروش یک میلیارد اوراق صُکوک، چند بانک را مامور کرد

شارجه برای فروش یک میلیارد اوراق صُکوک، چند بانک را مامور کرد

سومین شهر بزرگ‌ امارات متحده عربی به منظور درآمدزایی یک میلیارد دلاری از بازار اوراق بدهی بین المللی، چند بانک را برای انجام معامله و فروش اوراق بدهی اسلامی موسوم صُکوک استخدام کرد.

به گزارش ایبِنا از بلومبرگ، شارجه با این اقدام به کشورهای ثروتمند حاشیه خلیج فارس پیوست که برای حمایت از منابع و دارایی‌های خود برابر رکود ناشی از پاندمی کرونا، دست به چنین اقدامی می‌زند.

براساس اعلام منابع آگاه به امور، سومین شیخ‌نشین بزرگ امارات متحده عربی به تعدادی از بانک‌ها از جمله بانک HSBC، بانک المشرق، بانک اسلامی شارجه و بانک اسلامی دبی را برای انجام معامله مامور کرده است.

این منابع که به دلیل محرمانه بودن اطلاعات، خواستار حفظ هویت خود شدند، گفته‌اند که یک مرحله از فروش اوراق صکوک احتمالا در هفته جاری انجام خواهد شد و درآمدهای حاصل از آن برای تامین نیازهای بودجه کل این امارت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موسسه اعتبارسنجی S&P Global Ratings، ماه گذشته پیش بینی رتبه اعتباری شارجه را تنزل داد و رتبه بندی بلندمدت آن را BBB اعلام کرد؛ این دومین رتبه پایین در رتبه بندی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

پاندمی ویروس کرونا همراه با فروپاشی قیمت نفت، منابع مالی تولیدکنندگان انرژی خاورمیانه‌ای را تحت فشار قرار داده است به طوری که از آغاز سال جاری عربستان سعودی، قطر، امارات متحده عربی و بحرین را مجبور به فروش بیش از ۳۰ میلیارد دلار اوراق قرضه کرده است.

ابوظبی به تازگی و تنها چند هفته پس از فروش ۷ میلیارد دلار اوراق بدهی و با منفعت بردن از ریزش هزینه‌های اخذ وام، از طریق بازار بدهی بین المللی موفق به درآمدزایی اضافی شد.

بیشتر بخوانید  افزایش فقر آسیای شرقی به دلیل کرونا

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن