اخبار بورس

شاخص ‌بورس قرمزپوش شد

شاخص ‌بورس قرمزپوش شد

براساس معاملات امروز بیش از ۲۲ میلیارد و ۵۶۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۹۶ هزار و ۹۹۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶ هزار و ۵۴۰ واحد کاهش به ۳۱۸ هزار و ۲۱۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با چهار هزار و ۳۳۷ واحد افت به ۲۱۱ هزار و ۵۴ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۴ هزار و ۳۲۳ واحد و شاخص بازار دوم ۷۳ هزار و ۶۷۱ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و چهار واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۰۳ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۰۰ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۲۸ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۲۶۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۹۴ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شنبدر) با ۱۸۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۹۴۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۸۴۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۸۱۲ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۳۹۴ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۳۰ واحد و سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۹۹۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، سرمایه گذاری خوارزمی، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و بانک صادرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

بیشتر بخوانید  معامله آپارتمان در بورس املاک و مستغلات

گروه فرآورده‌های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۸۹۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۶۱ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نبیش از ۲۷۴ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۳۳۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار پنج میلیارد و ۱۳۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۶۰ هزار و ۴۰۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، دامداری تلیسه نمونه (تلیسه)، داروسازی تولید دارو (دتولید) و سرمایه گذاری توسعه گوهران امید (گوهران) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن