اخبار بورس

شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ نزدیک شد

شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ نزدیک شد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۳۱۰۸ واحدی معادل ۱.۸۱ درصد به رقم یک میلیون و ۲۹۶ هزار و ۹۵۶ واحد رسید.همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۵۱ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۳۴۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در چهارمین روز کاری هفته (سه شنبه بیست و هفتم آبان ماه ۹۹)، شاهد ادامه روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۰۴۳ واحدی معادل ۱.۸۱ درصد به رقم ۳۳۹ هزار و ۱۸۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۴۵۹۵ واحدی معادل ۱.۲۴ درصد، عدد ۳۷۴ هزار و ۷۴۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۰۰۹ واحدی به رقم ۲۴۵ هزار و ۴۳۱ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۹۸۶۲ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۶۶ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۳۶۰۸ واحد افزایش به رقم ۹۳۰ هزار و ۶۸۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۸۵۱۱ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۶۹۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، فارس، تاپیکو، کگل، شپنا، خودرو و وبملت، با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شستا، پاکشو، فخاس و انرژی۳، تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

بیشتر بخوانید  پذیرش شمش سرب یک شرکت در بورس کالا

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۲۲۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۱۶۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۱۶ هزار و ۹۳۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خزر (فنرسازی‌زر) با ۱۳.۷۶ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای پتایر، قصفها، تملت، زمگسا، ولصنم و شسپا بود. همچنین نماد معاملاتی شستا (سرمایه گذاری تامین اجتماعی) با ۱۷.۸۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وسیستا، وسهمدا، وساغربی، وسگیلا، وسکرد و وسلرستا بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خزامیا، خودرو، سیتا، فولاد و ثبهساز به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی شستا، شپنا، فملی، بترانس، شتران، کاما و خساپا با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وملی، خکمک، غنوش، تپمپی، کفپارس، وتوس و وتوس بیشترین حجم عرضه را داشتند.

امروز بیشترین بازدهی متعلق به گروه تولید محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری، و همچنین کمترین بازدهی متعلق به گروه کاغذ و چوب بود.

نوسان نماگر صنایع

معاملات بازار سرمایه در چهارمین روز هفته، شاخص صنایعی همچون فنی مهندسی، فراورده نفتی، رادیویی و -فلزات اساسی با افزایش و شاخص صنایعی همچون محصولات چوبی، وسایل ارتباطی و چند رشته ای ص با کاهش مواجه شدند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن