اخبار بورس

شاخص تالار شیشه ای ۵۸۴۷ واحد افزایش یافت

شاخص تالار شیشه ای ۵۸۴۷ واحد افزایش یافت

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۵ هزار واحدی به یک میلیون و ۶۴۷ هزار و ۸۵۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس حتی با رشد نماگر اصلی نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل «هم وزن» با (۳۴۷۱) واحد افت مواجه شد.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۸۴۷ واحد صعود معادل ۰.۳۶ درصد به یک میلیون و ۶۴۷ هزار و ۸۵۵ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۵۳۳ واحد افزایش معادل ۰.۳۶ درصد به ۴۳۲ هزار و ۲۴۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۳۴۷۱) واحد افت معادل (۰.۷۸) درصد به ۴۴۱ هزار و ۷۹۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۲۷۶) واحد کاهش معادل (۰.۷۸) درصد به ۲۸۹ هزار و ۶۵۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۸۰۶۸ واحد افزایش معادل ۰.۳۶ درصد به ۲ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۸۱۹ واحد، شاخص بازار اول با ۹۸۸۷ واحد افزایش معادل ۰.۸۱ درصد به یک میلیون و ۲۲۴ هزار ۵۵۰ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۰۸۶۵) واحد افت معادل (۰.۳۳) درصد به ۳ میلیون و ۲۵۱ هزار و ۴۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فملی با ۳۷۰۲ واحد، فارس با ۳۴۴۱ واحد، فولاد با ۳۰۶۳ واحد، شستا با (۲۱۵۳) واحد، کگل با ۱۸۴۳ واحد، حکشتی با (۱۶۵۴) واحد و کچاد با ۱۱۲۴ واحد» بیشترین تاثیر را بر روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  پیشنهاد تشکیل بازار بورس خاورمیانه

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « محصولات کاغذ با۵۹۷۷ واحد صعود معادل ۳.۴۸ درصد به ۱۷۷ هزار و ۹۰۹ واحد تامین آب، برق و گاز با ۵۵ واحد افزایش معادل ۲.۸۸ درصد به یک هزار و ۷۹۶ واحد، خودرو با (۲.۸۷) واحد افت معادل (۳.۷۳) درصد به ۳۶۵ هزار و ۵۰۲ واحد، رادیویی با (۳۵۶) واحد افت معادل (۲.۹۹) درصد به ۱۱ هزار ۵۶۶ واحد، فنی مهندسی با (۳۷۵) واحد افت معادل (۳.۸۲) درصد به ۹ هزار ۴۶۵ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۶۳) واحد کاهش معادل (۴.۷۴) درصد به یک هزار و ۲۷۸ واحد، حمل و نقل با (۳۶۹۰) واحد افت معادل (۴.۸۲) درصد به ۷۲ هزار و ۸۳۶ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «قنیشا با ۵ درصد، غدام با ۴.۹۹ درصد، کرماشا با ۴.۹۷ درصد، وسپه با ۴.۹۷ درصد، ثبهساز با ۴.۹۶ درصد، کاوه با ۴.۸۷ درصد و چکاپا با ۴.۸۶ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غنوش با (۵) درصد، قزوین با (۴.۹۹) درصد، حکشتی با (۴.۹۹) درصد، غگل با (۴.۹۹) درصد، دسبحان با (۴.۹۸) درصد، ساروم با (۴.۹۷) درصد و کاذر با (۴.۹۳) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۴۱۳ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۶ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱۵ هزار و ۹۳۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  امکان فروش سهام عدالت از امروز

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن