اخبار بورس

شاخص تالار شیشه‌ای ۱۵۳۶۵ واحد افت کرد

شاخص تالار شیشه‌ای ۱۵۳۶۵ واحد افت کرد

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از ۱۵ هزار واحدی شاخص کل بورس به ۹۸۶ هزار و ۷۵۹ واحد رسید تا باز هم شاهد نوسان در تالار شیشه‌ای باشیم.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با نوسان مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۵۳۶۵) واحد ریزش معادل (۱.۵۳) درصد به ۹۸۶ هزار ۷۵۹واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۴۰۸۲) واحد کاهش معادل (۱.۵۳) درصد به ۲۶۲ هزار ۲۰۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۸۶۶ واحد رشد معادل ۰.۲۷ درصد به ۳۲۲ هزار و ۲۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵۷۴ واحد رشد معادل ۰.۲۷ درصد به ۲۱۳ هزار و ۲۴۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۹۵۳۸) واحد ریزش، معادل (۱.۵۴) درصد به یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۱۷۸ واحد، شاخص بازار اول با (۱۴۹۳۳) واحد افت معادل (۲.۰۱) درصد به ۷۲۷ هزار ۳۱۸ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۵۷۲۱) واحد ریزش معادل (۰.۷۹) درصد به یک میلیون و ۹۷۲ هزار و ۸۳۶ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فارس با (۲۸۸۶) واحد، فولاد با (۲۶۷۷) واحد، فملی با (۱۸۴۷) واحد، کگل با (۱۳۹۵) واحد، کچاد با (۱۱۹۱) واحد، اخابر با ۱۱۰۹ واحدو وبملت با (۱۰۸۶) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی و مثبت را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با ۱۹۷۷۷ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۴۱۵ هزار و ۳۳۳ واحد، حمل و نقل با ۱۳۹۲ واحد افزایش معادل ۴.۴۵ درصد به ۳۲ هزار و ۷۰۲ واحد، مواد دارویی با ۴۳۱۵ واحد رشد معادل ۳.۷۵ درصد به ۱۱۹ هزار و ۲۹۱ واحد، بانک ها با (۲۱۱) واحد افت معادل (۳.۷۳) درصد به ۵ هزار و ۴۵۳ واحد، فلزات اساسی با (۲۳۴۲۴) واحد کاهش، معادل (۳.۷۵) درصد به ۶۰۰ هزار و ۴۲۵ واحد، کانه فلزی (۱۱۸۸۶) واحد افت معادل (۴.۴۸) درصد به ۲۵۳ هزار و ۴۰۸ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۶۷) واحد کاهش معادل (۷.۵۱) درصد به ۸۳۰ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «جم پیلن، ولملت، قصفها، کدما، کفپارس، درازک و شفا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ولیز، های‌وب، غپینو، شبندر، شبریز، شتران و کچاد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۵۴۷ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۸۷۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱۵ هزار و ۴۵۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن