اخبار بورس

شاخص بورس ۹۶۳۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس ۹۶۳۰۰۰ واحدی شد

در ادامه رکوردشکنی پیاپی بورس که تحت تاثیر ورود سنگین و مستمر پول تازه شکل گرفته روز جاری شاخص کل معاملات بورس اوراق بهادار تهران با افزایش بیش از ۴۶۰۰۰ واحد به ۹۶۳ هزار و ۹۷۸ واحد دست پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با حداقل رشد ۴.۵ درصدی مواجه شدند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۶۵۷۲ واحد رشد معادل ۵.۰۸ درصد به ۹۶۳ هزار و ۹۷۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۲۳۸۹ واحد افزایش معادل ۵.۰۸ درصد به ۲۵۶ هزار و ۴۳۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۳۰۴۷ واحد افزایش معادل ۴.۳۸ درصد به ۳۱۱ هزار و ۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸۶۶۱ واحد افزایش معادل ۴.۳۸ درصد به ۲۰۶ هزار و ۴۶۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۹۳۳۶ واحد افزایش معادل ۵.۱۳ درصد به یک هزار و ۲۱۵ واحد، شاخص بازار اول با ۳۷۵۳۱ واحد افزایش معادل ۵.۷۸ درصد به ۶۸۷ هزار ۲۲۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۷۹۸۲۱ واحد رشد معادل ۴.۱۱ درصد، به ۲ هزار و ۲۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « کگل با ۶۸۸۴ واحد، فولاد با ۲۴۹۵ واحد، وبملت با ۲۰۰۱ واحد، فملی با ۱۷۱۲ واحد، شستا با ۱۱۳۱ واحد، شبندر با ۱۱۳۱ واحد و کچاد با ۱۰۵۳ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کانه فلزی با۳۰۲۳۹ واحد صعود معادل ۱۳.۵۵ درصد به ۳۲ هزار و ۵۲۲ واحد، محصولات فلزی با ۲۳۱۷۰ واحد افزایش معادل ۹.۹۳ درصد به ۲۰ هزار ۴۷۹ واحد، بانک ها ۲۸۷ واحد رشد معادل ۵.۹۰ درصد به ۵۵۶ هزار و ۲۷۱ واحد، مالی ۶۵۷۲۳ واحد افزایش معادل ۵.۱۹ درصد به ۷ هزار و ۶۲۱ واحد، فلزات اساسی با ۳۰۴۰۷ واحد رشد، معادل ۵.۱۸ درصد به ۹۰ هزار و ۷۸۲ واحد، محصولات چرمی با ۱۳۲۱ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۲۵ هزار و ۱۶۶ واحد، ذغالسنگ با ۱۳۹۴ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۴۸ هزار و ۵۱۲ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «فنوال، کگل، چدن، تاصیکو، شبندر، وبملت و فاما» بیشترین افزایش قیمت و تنها نماد «کسرام» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۹۵۵ هزار و ۱۷۶ نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۹۲۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۴ هزار و ۵۸۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن