اخبار بورس

شاخص بورس ۲۹۳۰۰ واحد افزایش یافت

شاخص بورس ۲۹۳۰۰ واحد افزایش یافت

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری هم با نوسان مواجه شدند، اما در نهایت نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با رشد بیش از ۲۹۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۶۰۷ هزار و ۴۹۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس حتی با رشد نماگر اصلی نیز با نوسان مواجه شدند.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۹۳۰۰ واحد صعود معادل ۱.۸۶ درصد به یک میلیون و ۶۰۷ هزار و ۴۹۰ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۷۶۸۴ واحد افزایش معادل ۱.۸۶ درصد به ۴۲۱ هزار و ۶۰۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۵۹) واحد افت معادل (۰.۰۶) درصد به ۴۲۲ هزار و ۸۸۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۷۰) واحد کاهش معادل (۰.۰۶) درصد به ۲۷۷ هزار و ۲۰۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۴۵۳۸ واحد افزایش معادل ۱.۶۲ درصد به ۲ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۶۳۰ واحد، شاخص بازار اول با ۲۷۰۵۸ واحد افزایش معادل ۲.۳۳ درصد به یک میلیون و ۱۸۹ هزار ۸۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۶۴۹۳ واحد صعود معادل ۱.۱۶ درصد به ۳ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۶۱۲ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۴۸۶۰ واحد، فولاد با ۴۵۱۴ واحد، فملی با ۳۶۵۰ واحد، وپارس با (۲۰۸۴) واحد، کگل با ۲۰۴۳ واحد، حکشتی با (۱۳۹۱) واحد و پارسان با ۱۲۲۰ واحد» بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کانه فلزی با۱۴۵۴۰ واحد صعود معادل ۳.۹۰ درصد به ۳۸۷ هزار و ۷۹۰ واحد فلزات اساسی با ۴۵۱۰۸ واحد افزایش معادل ۳.۸۸ درصد به یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۷۳۲ واحد، تامین آب، برق و گاز با۷۲ واحد رشد معادل ۳.۶۸ درصد به ۲ هزار و ۴۰ واحد، شیمیایی با ۳۲۴۰ واحد افزایش معادل ۳.۶۸ درصد به ۹۱ هزار ۳۵۰ واحد، سایرمالی با (۵۴۸) واحد افت معادل (۳.۰۷) درصد به ۱۷ هزار ۳۲۹ واحد، زراعت با (۶۶۷۵) واحد کاهش معادل (۳.۶۴) درصد به ۱۷۶ هزار و ۶۰۳ واحد، حمل و نقل با (۳۱۵۹) واحد افت معادل (۴.۹۰) درصد به ۶۱ هزار و ۲۷۶ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «شفن با ۵ درصد، کرماشا با ۴.۹۸ درصد، ثبهساز با ۴.۹۵ درصد، شاراک با ۴.۹ درصد، پاکشو با ۴.۹ درصد، بفجر با ۴.۸۴ درصد و جم پیلن با ۴.۸۲ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وپارس با (۸.۶۵) درصد، خپارس با (۵) درصد، غگل با (۴.۹۹) درصد، مداران با (۴.۹۹) درصد، حکشتی با (۴.۹۹) درصد، سخزر با (۴.۹۸) درصد و غگرجی با (۴.۹۸) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۳۳۴ هزار نوبت معاملاتی، ۷ هزار و ۸۱۴ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۷ هزار و ۴۵۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

شاخص بورس ۲۹۳۰۰ واحد افزایش یافت

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن