اخبار بورس

شاخص بورس یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی شد

شاخص بورس یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی شد

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۳۰.۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۸۲۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۱.۷۹ درصد مواجه شدند.

افزایش دسته جمعی شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۰۲۰۱ واحد صعود معادل ۲.۳۸ درصد به یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۸۲۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۸۰۰۷ واحد افزایش معادل ۲.۳۸ درصد به ۳۴۴ هزار و ۸۸۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۹۷۱ واحد رشد معادل ۰.۴۸ درصد به ۴۱۱ هزار و ۲۱۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۳۰۱ واحد افزایش معادل ۰.۴۸ درصد به ۲۷۱ هزار و ۵۵۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۴۷۰۶ واحد افزایش معادل ۲.۰۳ درصد به یک میلیون و ۷۴۷ هزار و ۲۴۵ واحد، شاخص بازار اول با ۲۱۳۵۵ واحد افزایش معادل ۲.۲۳ درصد به ۹۷۸ هزار ۳۶۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۶۴۱۵۵ واحد صعود معادل ۲.۶۱ درصد به ۲ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۵۷۲ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۳۳۵۰ واحد، فارس با ۲۹۹۰ واحد، فملی با ۲۹۲۵ واحد، شستا با ۱۹۶۶ واحد، همراه با ۱۲۹۲ واحد، تاپیکو با ۱۲۱۹ واحد و کچاد با ۱۲۱۵ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  بانکی‌ها صدرنشین معاملات امروز بورس

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فنی مهندسی با۴۲۳ واحد صعود معادل ۴.۹۱ درصد به ۹ هزار و ۴۶ واحد، حمل و نقل با ۱۸۷۹ واحد افزایش معادل ۴.۴۶ درصد به ۴۳ هزار و ۹۹۱ واحد، ذغالسنگ با۱۲۳۹ واحد رشد معادل ۴.۴۰ درصد به ۲۹ هزار و ۳۸۴ واحد، کانه فلزی با ۱۲۳۴۴ واحد افزایش معادل ۴.۱۴ درصد به ۳۱۰ هزار و ۳۷۶ واحد، سایر معادن با۲۶۹۰۵ واحد صعود معادل ۴.۱۳ درصد به ۶۷۸ هزار و ۷۰۹ واحد، اطلاعات و ارتباطات با۴۱ واحد رشد معادل ۳.۹۸ درصد به یک هزار و ۹۴ واحد، فلزات اساسی با۳۲۰۱۴ واحد افزایش معادل ۳.۸۸ درصد به ۸۵۷ هزار و ۷۰۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «خاهن، دفرا، همراه، غبهنوش، پدرخش، کدما و فملی» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ستران، سصوفی، سقاین، سکرد، فسپا، شلعاب و سفار» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۶۷۴ هزار نوبت معاملاتی، ۱۲ هزار و ۵۱۵ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴۵ هزار و ۶۷۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن