اخبار بورس

شاخص بورس عقب‌نشینی کرد

شاخص بورس عقب‌نشینی کرد

براساس معاملات امروز بیش از ۱۳ میلیارد و ۱۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳۳ هزار و ۶۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۲۴۲ واحد کاهش به ۳۰۸ هزار و ۱۳۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۸۸ واحد افت به ۲۰۴ هزار و ۵۰۲ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول دو هزار و ۹۹۹ واحد افزایش و شاخص بازار دوم ۲۵ هزار و ۸۲۶ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد پالایش نفت تهران (شتران) با سه هزار و ۲۲۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۲۵۲ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۵۵ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۷۵۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۷۲۷ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۷۰۱ واحد و ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۷۷ بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند،

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۲۲۹ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۹۴۵ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۷۴۹ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۶۱۹ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصند. ق) با ۵۱۵ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۴۵۸ واحد و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) با ۳۹۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، گلوکوزان، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

بیشتر بخوانید  پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس به سرعت انجام می‌شود

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه پنج میلیارد و ۴۹۷ هزار برگه سهم به ارزش ۲۰ هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۵ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۱۴۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۱۹۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۵۱ هزار و ۷۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، فرابورس ایران (فرابورس) و پالایش نفت شیراز (شراز) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد پتروشیمی تندگویان (شگویا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن