اخبار بورس

شاخص بورس صعودی شد

شاخص بورس صعودی شد

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۵۶۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۶ هزار و ۶۱۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۲۰ واحد کاهش به ۳۲۴ هزار و ۷۵۳ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۸۰ واحد افت به ۲۱۵ هزار و ۴۵۹ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۳ هزار و ۸۶۳ واحد افزایش و شاخص بازار دوم ۳۴ هزار و ۸۲۵ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد سایپا (خساپا) با سه هزار و ۳۲۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۱۶۹ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۶۱۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۴۴ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۱۵۰ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۲۴۸ واحد (کچاد) با یک هزار و ۳۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۱۲۷ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۲۲ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۳۸ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۹۶۳ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۹۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان توسعه معادن و فلزات، بانک صادرات ایران و سرمایه گذاری خوارزمی در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

READ  عرضه املاک مازاد بانک‌ها در بورس کالا آغاز شد

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۴۸۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نبیش از ۷۶ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۶۰۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۳۳۸ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۴۵ هزار و ۷۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر) و پتروشیمی مارون (مارون)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و پالایش نفت لاوان (شاوان) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشمی زاگرس (زاگرس)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و تولید نیروی برق دماوند (دماوند) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا