اخبار بورس

شاخص بورس سبزپوش شد

شاخص بورس سبزپوش شد

براساس معاملات امروز بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۶۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۱۷ هزار و ۶۵۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۳ هزار و ۳۶۳ واحد افزایش به ۵۰۱ هزار و ۱۹۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با هشت هزار و ۷۸۷ واحد رشد به ۳۲۹ هزار و ۵۷۲ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۹ هزار و ۹۷ واحد و شاخص بازار دوم ۱۱۹ هزار و ۶۵۲ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۳۶۸ واحد، گروه پتروشیمی س. ایرانیان (پترول) با چهار هزار و ۳۶۴ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با سه هزار و ۹۴۴ واحد، ایران خودرو (خودرو) با دو هزار و ۲۷۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با دو هزار و ۱۲۴ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار ۷۱۵ واحد و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۶۸۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

نماد بانک پارسیان (وپارس) با ۴۶۳ واحد، پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۱۳۹ واحد، س. صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۱۳۹ واحد، بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۱۰۴ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۷ واحد، ملی سرب و ایران (فسرب) با ۷۶ واحد، تامین سرمایه لوتوس پارسیان (لوتوس) با ۷۵ واحد، سرمایه گذاری مسکن (ثمسکن) با ۶۵ واحد، فرآورده های نسوز ایران (کفرا) با ۴۷ واحد، مارگارین (غمارگ) با ۴۳ واحد و آسان پرداخت پرشین (آپ) با ۴۱ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

بیشتر بخوانید  اجرای طرح پیش‌فروش متری مسکن در بورس کالا

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، گلوکوزان، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات ایران و سرمایه گذاری غدیر در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۴۳۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۴۰ هزار و ۶۳۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۴۶۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۳۲۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۵۰۲ میلیون برگه سهم به ارزش ۷۷ هزار و ۸۰۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگی صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، بانک دی (دی)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، دامداری تلیسه نمونه (تلیه)، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، جنرال مکانیک (رنیک)، آتیه داده پرداز ( اپرداز) و سیمان ساوه (ساوه) تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن