اخبار بورس

شاخص بورس تحت تاثیر بازگشایی نماد «سایپا»

شاخص بورس تحت تاثیر بازگشایی نماد «سایپا»

«بهادر شمس» امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اصلاح امروز شاخص بورس اشاره کرد و گفت: دلایلی مختلفی در تغییر مسیر شاخص بورس در بازار امروز تاثیرگذار بود اما بازار هیچگاه به صورت یک خط مستقیم با رشد همراه نیست بلکه همیشه به دلیل وجود برخی از نوسانات، کاهش یا افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: زمانی که بازار رشد زیادی را تجربه می کند باید انتظار برخی از نوسانات را هم در بازار داشته باشیم اما گاهی به دلیل محدود بودن نوسانات ایجاد شده نمی توان اسم اصلاح را بر روند بازار گذاشت اما به نظر نمی رسد بازار اصلاح قیمتی شدیدی را در چند روز آینده تجربه کند.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه افراد به دنبال خرید سهام سایپا هستند از طریق فروش سهام خود در صدد تامین نقدینگی مورد نیاز برای سهام این شرکت هستند.

وی افزود: بازگشایی نماد سایپا بازار را مثبت می کند و شاهد هیچگونه اصلاحی در این بازار نخواهیم بود.

شمس با بیان اینکه یک چرخش نقدینگی در بازار در حال جریان است و از برخی گروه ها خارج و وارد دیگر گروه ها می شود، افزود: این هفته نماد سایپا و هفته آینده نماد ایران خودرو بیشتر مدنظر سهامداران در بازار قرار خواهد گرفت.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: اکنون شاهد ورود گسترده ای از سهامداران تازه وارد و ورود پرقدرت نقدینگی به بورس هستیم که با توجه به این مسایل در وضعیت کنونی نمی توان هیچ اصلاحی را برای معامات فعلی بازار متصور بود.

بیشتر بخوانید  افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی بانک سامان

وی با تاکید بر اینکه همچنان روند صعودی در بازار ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: اگراتفاق سیاسی و پیش بینی نشده ای در کشور رخ دهد مسیر بازار تغییر می کند اما در شرایط فعلی روند معاملات بازار به دلیل ورود نقدینگی همچنان مثبت خواهد بود.

شمس مقاومت بعدی شاخص بورس را کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد اعلام کرد و افزود: به نظر می رسد روند صعودی بازار در این زمان متوقف شود.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: اگر روند صعودی بازار مانند فروردین و اردیبهشت باشد شاخص بورس تا پایان خرداد به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خواهد رسید اما اگر روند صعودی بازار کندتر شود رسیدن به این شاخص نیازمند زمان بیشتری خواهد بود.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن