اخبار بورس

شاخص بورس به مرز کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحد رسید

شاخص بورس به مرز کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحد رسید

شاخص بورس روز جاری با افت سنگین بیش از ۴۰ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۰۷ هزار و ۲۱۱ واحد رسید تا در مرز کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحد قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با سقوط مواجه شدند و به طور میانگین ۲.۰۳ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

کاهش دسته جمعی شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۴۰۵۷۰) واحد ریزش معادل (۲.۴۶) درصد به یک میلیون و ۶۰۷ هزار ۲۱۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۱۰۶۴۱) واحد افت معادل (۲.۴۶) درصد به ۴۲۱ هزار ۵۷۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۴۹۴۸) واحد ریزش معادل (۱.۱۲) درصد به ۴۳۶ هزار و ۸۴۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۲۴۴) واحد کاهش معادل (۱.۱۲) درصد به ۲۸۶ هزار و ۴۰۲ واحد، شاخص آزاد شناور با (۵۶۳۵۳) واحد افت معادل (۲.۵۰) درصد به ۲ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۳۶۱ واحد، شاخص بازار اول با (۳۷۹۴۰) واحد کاهش معادل (۳.۱۰) درصد به یک میلیون و ۱۸۶ هزار ۴۹۴ واحد و شاخص بازار دوم با (۴۸۵۳۹) واحد افت معادل (۱.۴۹) درصد به ۳ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۰۲ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فولاد با (۵۰۰۳) واحد، فملی با (۴۰۹۹) واحد، فارس با (۳۳۵۸) واحد، کگل با (۱۷۲۱) واحد، وغدیر با (۱۶۶۶) واحد، اخابر با (۱۶۲۷) واحد، و پارسان با (۱۴۸۶) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری همه شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «دستگاه های برقی با (۱۸۷۵۹۵) واحد افت معادل (۲.۶۶) درصد به ۶ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۷۳۳ واحد، شیمیایی با (۲۳۹۶) واحد کاهش معادل (۲.۷۰) درصد به ۸۶ هزار و ۳۶۴ واحد، اداره بازارهای مالی با (۶۱) واحد ریزش معادل (۲.۸۵) درصد به ۲ هزار و ۸۳ واحد، تامین آب، برق و گاز (۶۸) واحد کاهش معادل (۳.۴۵) درصد به یک هزار و ۹۰۸ واحد، کانه فلزی با (۱۵۳۵۸) واحد کاهش معادل (۴.۰۸) درصد به ۳۶۱ هزار و ۴۴ واحد، رادیویی با (۴۷۲) واحد افت معادل (۴.۰۹) درصد به ۱۱ هزار و ۹۴ واحد، فلزات اساسی با (۵۲۷۷۵) واحد کاهش معادل (۴.۲۷) درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۲۹۷ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «پتایر با ۴.۹۹ درصد، قنیشا با ۴.۹۹ درصد، ثبهساز با ۴.۷۲ درصد، کدما با ۳.۵۶ درصد، نمرینو با ۱.۶۳ درصد، وسخراج با ۱.۱۳ درصد و ولپارس با ۰.۵۴ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «آپ با (۵) درصد، تاصیکو با (۵) درصد، غزر با (۵) درصد، پارسان با (۵) درصد، کترام با (۵) درصد، وبانک با (۵) درصد و وسینا با (۴.۹۹) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۶۴۱ هزار و ۲۲۰ نوبت معاملاتی، ۵ هزار و ۳۲۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۴۶ هزار و ۱۵۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

شاخص بورس به مرز کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحد رسید

شاخص بورس به مرز کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحد رسید

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن