اخبار اقتصادی جهان

سیاست‌های پولی بانک مرکزی چین برای حمایت از اقتصاد تقویت می‌شود

سیاست‌های پولی بانک مرکزی چین برای حمایت از اقتصاد تقویت می‌شود

رییس بانک مرکزی چین متعهد شد تا با استفاده از سیاست‌هایی تسهیلی از اقتصاد کرونازده این کشور حمایت کند.

به گزارش ایبِنا از بلومبرگ، «یی گَنگ» رییس بانک مرکزی چین در یادداشتی که در نشریه کیوشی به چاپ رسید، نوشت که بانک مرکزی بر انعطاف سیاست‌های اتخاذی تمرکز بیشتری داشته و در عین حال ثبات بازارهای مالی را حفظ خواهد کرد.

گنگ در ادامه تاکید کرد که ویروس کرونا به اقتصاد چین ضربه زده و اگرچه چین این ویروس را مهار کرده، اما گسترش و شیوع آن به خارج از کشور چالش‌های تازه‌ای را برای این کشور به همراه می‌آورد.

سیاست‌های پولی بانک مرکزی چین برای حمایت از اقتصاد تقویت می‌شود

وی در این یادداشت افزود که بانک مرکزی چین با استفاده از سیاست‌هایی همچون وام مجدد (اعطای وام به بانک‌ها از محل درآمدهای دولت)، تخفیف مجدد (در اوراق قرضه)، در نظر گرفتن زمان تنفس در بازپرداخت وام‌ها و همچنین سازوکارهای پیشرفته انتقال پولی در راستای حمایت از اقتصاد و تثبیت بازار کار گام برخواهد داشت.

بانک مرکزی چین از اوایل فوریه از اقدامات تسهیلی زیادی رونمایی کرده است که از جمله آنها می‌توان به کاهش مبلغ سپرده قانونی برای بانک‌ها و نرخ بهره بین بانکی و همچنین حمایت هدفمند از طریق اعطای وام به شرکت‌های آسیب دیده از کووید-۱۹ اشاره کرد.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  کسری بودجه آلمان به ۳.۲درصد تولید ناخالص داخلی رسید
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن